Radziszowianka II – Wisła Jeziorzany II 3:1

10.04.2016

RADZISZOWIANKA II – WISŁA JEZIORZANY II
10.04.2016 r., godz. 17.00
wynik 3:1

SKŁAD: K. Kucia, P. Magiera, J. Karaś, J. Żmuda, M. Okarmus, K. Apostolik (M. Bruzda 70’), P. Paciorek (M. Odrazil 65’), R. Kotula, D. Tyrka (45’ K. Niechaj), K. Łachman, M. Baliga. Bramki: Michał Baliga 2 (12’ i 84’), Paweł Paciorek 27’

W niedzielne popołudnie zawodnicy Radziszowianki II zainaugurowali rundę wiosenną przed własna publicznością, przeciwnikiem była II druzy nawisły Jeziorzany.

Już od pierwszych minut spotkania wiadomo było, kto zgarnie komplet punktów. Podopieczni trenera Roberta Radziszowskiego pierwsze 30 minut zagrali niemal bezbłędnie, stosując wysoki pressing na środku boiska, odpowiedzialną grę w obronie oraz często wyprowadzane ataki – głównie skrzydłami. Po jednym z nich na mocne uderzenie piłki z ostrego kąta zdecydował się Kamil Łachman, bramkarz nie złapał jednak piłki i Michał Baliga bezlitośnie wykorzystał ten błąd. Kilkanascie minut później było już 2:0, idealne dośrodkowanie od Rafał Kotuli otrzymał Paweł Paciorek, który sprytnym i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wisły,  2:0 po niespełna 30 minut spotkania.

Wydawało się, że gospodarze strzelą szybko kolejne bramki, jednak gra straciła tempo i toczyła się głównie w środku pola. Druga połowa miała podobny przebieg, kilka razy drużyna Wisły zagroziła bramce Kamila Kuci, którego bardzo dobre interwencje zapobiegły utracie gola. W 65 minucie, nieporozumienie defensorów Radziszowianki wykorzystał napastnik Wisły i zrobiło się nerwowo. Swoje szanse na zdobycie gola mieli zarówno gospodarze jak i goście, kolejny gol padł dopiero pod koniec spotkania, Rafał Kotula zakręcił obrońcami Wisły na 20 metrze, został faulowany ale sędzia zastosował przywilej korzyści, bo piłkę przejął Michał Baliga, który bardzo silnym strzałem, tuż przy słupku, ustalił wynik spotkania.

Inauguracja rundy wiosennej udana, 3 punkty zostały w Radziszowie. To jednak dopiero początek, a zawodników Radziszowianki czeka ciężka praca w kolejnych meczach.

Już za tydzień kolejne spotkanie – zmierzymy się z zespołem Niegoszowianki, na ich stadionie w niedzielę o godz. 17.00 – Z A P R A S Z A M Y!

DSC01042 DSC01091 DSC01065 DSC01009 DSC01029 DSC00986 DSC00995 DSC01002 DSC00985