18.09.2016

Radziszów – 18.09.2016 r. godz. 16.00

Skład: M. Mrowiec, R. Wasyl, G. Kościelniak, J. Karaś, M. Wcisło, M. Bierówka, M. Sekuła (’46 B. Firlej), P. Paciorek, Sz. Pasternak, S. Lenda (’76 Bębenek), M. Sosin.

Bramki: Marcin Bierówka ’28, M. Sosin (k) ’84

Drużyna Radziszowianki pomimo dużych ubytków kadrowych pokonała Tramwaj Kraków 2 – 1.

Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych w pierwszej połowie nie było zbyt wiele. W 28 minucie po szybkim rozegraniu piłki z własnej połowy i dokładnym zagraniu na wolne pole, szybkością popisał się Marcin Bierówka, który wyprzedził obrońce i plasowanym strzałem w długi róg bramkarza gości dał prowadzenie Radziszowiance.

W II połowie zawodnicy Tramwaju za wszelka cenę dążyli do remisu i w 65 minucie sztuka ta im się udała – po błędzie defensywy Radziszowianki, w idealnej sytuacji sam na sam, znalazł się napastnik gości i pewnym strzałem ulokował piłkę w bramce. W 83 minucie najlepszy zawodnik tego spotkania – Marcin Bierówka – próbując wymanewrować w polu karnym obrońcę Tramwaju był faulowany. Sędzia, bez cienia wątpliwości, wskazał na rzut karny, który pewnym, mocnym strzałem pod poprzeczkę, na bramkę zamienił Marcin Sosin.

Cenne zwycięstwo na własnym terenie i już zaledwie 1 punkt straty do lidera grupy – Cedronki Wola Radziszowska.