19.11.2017

Sponsor Drużyny Seniorów

skawina logokolor po prawej kopiaimage description

19.11.2017, Godzina 13.00, Czułów

Bramki: Michał Baliga 3 (’10, ’59, ’84), Kamil Łachman ’18, Kuba Tryniszewski ’62, Krzysiek Bruzda ’78, Rafał Kotula ’88

Skład: R. Pustelnik, R. Kąkol, D. Łata, G. Gdula, R. Radziszowski, J. Tryniszewski, K. Łachman, R. Kotula, K. Bruzda, Sz. Ożóg, M. Baliga.

1

Mecz w Czułowie okazała się dużym wyzwaniem dla zawodników Roberta Radziszowskiego, bowiem czerwona latarnia 3 grupy klasy B, zmobilizował się zarówno pod względem liczebności ale również zaangażowania i wolą zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się wręcz idealnie dla zawodników Radziszowianki, bowiem już po kwadransie gry prowadzili 2-0, po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu z 20 metrów Michała Baligi oraz wykończeniu składnej akcji zespołu przez Kamila Łachmana.

Radziszowianka wciąż atakowała chcą przechylić już w I połowie szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak albo brakowało szczęścia (2 uderzenia w poprzeczkę i 1 strzał w słupek) albo zimnej krwi (3 sytuacje sam na sam).

Po jednej z akcji gospodarze strzelili kontaktową bramkę a w ostatniej minucie I połowy po uderzeniu zza linii pola karnego doprowadzili do wyrównania. Kilka minut po przerwie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową.

Stracona bramka podziałała niezwykle mobilizująco na zawodników Radziszowianki, bowiem w przeciągu 5 minut strzelili 2 bramki: Michał Baliga i Kuba Tryniszewski wykorzystali precyzyjne podania z bocznych sektorów boiska. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się Krzysiek Bruzda po zespołowej akcji i Rafał Kotula, który wykorzystał rzut karny. Hattricka w tym meczu ustrzelił Michał Baliga, który na 10 minut przed końcem spotkania wykorzystał idealne zagranie Rafał Kotuli.

3 punkty z trudnego terenu – dosłownie i w przenośni – pojechały do Radziszowa. Pozwoli to zawodnikom trenera Radziszowskiego spędzić czas zimowy na fotelu wicelidera i spokojnie przygotowywać się do rundy rewanżowej która rozpocznie się pod koniec marca 2018.