Pasternik Ochojno – Radziszowianka: 0 – 7

31.10.2020

herb radziszowianka_new small

31.10.2020 Godzina 14.00 Ochojno

Bramki: Dawid Węgrzyn ’15, ’44 i 58, Marcin Bierówka ’38 i 85, Paweł Sosin ’41 i Tomasz Pakosz ’48

Skład: Kuba Nędza, Tomasz Pilch, Rafał Wasyl (’69 Oleksij Bilorukavyi), Jakub Goncerz, Tomasz Baliga, Karol Kurek (’60 Sebastian Romek), Maciej Grzesik, Marcin Bierówka, Paweł Sosin, Dawid Węgrzyn (’73 Hubert Surówka), Tomasz Pakosz (’80 Mikołaj Baran)

W 13 kolejce rundy jesiennej, Radziszowianka odniosła okazałe zwycięstwo strzelając drużynie Pasternika Ochojno 7 bramek. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Hajduka, wystąpił w przemeblowanym składzie, jak również ustawieniu z uwagi na nieobecność kilku zawodników, jednak jak okazało się po ostatnim gwizdku sędziego, z łatwością poradził sobie z drużyna gospodarzy z Ochojna. Gospodarze śmiało rozpoczęli pierwsza połowę i kilkoma kąśliwymi strzałami sprawdzili umiejętności Kuby Nędzy. Strzelanie bramek rozpoczął Dawid Węgrzyn, który otrzymał mierzone podanie od Rafała Wasyla i „podcinką” nad bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Radziszowianka dominowała w środkowej strefie boiska, wykorzystując jego atut czyli dobra murawę oraz wymiary, cierpliwie budując akcje ofensywne – raz prawą a raz lewa flanką. Kolejne 2 bramki padły w odstępie 2 minut, na 2-0 podwyższył Marcin Bierówka, który minął obrońcę w narożniku pola karnego i precyzyjnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Tuż po wznowieniu gry, szybko przejęta piłka w środkowej strefie boiska została zagrana do Pawła Sosina, który z blisko 30 metrów potężnie uderzy i piłka wpadła do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-0 a swoje kolejne trafienie dołożył Dawid Węgrzyn, który „zabawił” się w polu karnym z obrońcami i kolejną podcinką nie dał szans na jakąkolwiek reakcje bramkarza. Tuż po wznowieniu II połowy, Tomek Pakosz sfinalizował doskonałe podanie Kuby Goncerza strzałem z 10 metrów. W tej odsłonie gry, zwodnicy Radziszowianki kilkakrotnie jeszcze sprawdzili umiejętności – swoje jak i bramkarza gospodarzy. Piłka kilka razy wylądowała na poprzeczce oraz słupkach. W 58 minucie spotkania, kolejnego hat-tricka skompletował Dawid Węgrzyn, który po faulu na Tomku Pilchu okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Wynik na 7-0 ustalił Marcin Bierówka i zawodnicy Krzysztofa Hajduka wrócili do Radziszowa z kompletem punktów.
Drużyna pokazała kolejny raz swój charakter, dyscyplinę taktyczną, dobre przygotowanie fizyczne a dodatkowo w dzisiejszym spotkaniu – wysoką skuteczność!!!
Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostał już tylko zaległy mecz z drużyna Raby Dobczyce w dniu 11.11.2020 o godzinie 14.00 w Radziszowie.