Radziszowianka – Błękitni 2009, Młodziki Młodsze

07.09.2020

herb radziszowianka_new small

W piękne sobotnie popołudnie drużyna młodzików młodszych Radziszowianki mierzyła się na własnym boisku z rówieśnikami z Modlnicy. W pierwszej połowie lepszym zespołem na boisku byli gospodarze, grając bardzo wysokim presingiem i rozprowadzając akcję za akcją.  Tak jak zawsze, szybkością i zaangażowaniem z przodu wyróżniał się Krupnik, który dograł trzy piłki na dziesiąty metr, ale koledzy z drużyny niestety nie wykorzystali stworzonych sytuacji. Bardzo dobre wrażenie na kibiców zrobili dwa lata młodsi od reszty zawodników bracia Przemysław i Wojciech Kopacze, raz za razem ogrywając obrońców z Modlnicy w bocznych sektorach boiska.
Gospodarze grali ładnie dla oka i mogło się wydawać że strzelenie bramki jest kwestią czasu, ale niestety piłkę z bramki tuż przed przerwą musiał wyciągać  bramkarz Radziszowianki Kacper Gąstoł – dwa błędy indywidualne w obronie doprowadziły do straty goli.
Po przerwie mecz był już bardziej wyrównany, widać było że zawodnikom z Radziszowa brakowało sił, ale i tak udało się stworzyć kilka kolejnych groźnych sytuacji przy bramce rywala.
Niestety wynik końcowy to 3:0, trzecią bramkę drużyna z Radziszowa straciła w ostatnich sekundach meczu. Jak powiedział swoim zawodnikom trener Radziszowianki, gra w tym wieku jest zdecydowanie ważniejsza od wyniku, więc bez względu na przegraną mecz jest zdecydowanie na plus.