RADZISZOWIANKA II – GWIAZDA ŚCIEJOWICE 9:2

12.06.2016

RADZISZOWIANKA II – GWIAZDA ŚCIEJOWICE
11.06.2016 r. godz. 18.00
wynik 9:2

Bramki: Michał Baliga 4 (6′, 18′, 32′, 51′), Rafał Kotula 2 (25′, 41′), Janusz Żmuda 2 (62′, 84′), Kornel Apostolik 79′

Skład: K. Kucia, P. Magiera, M. Okarmus, B. Baliga, R. Pustelnik, J. Żmuda, K. Apostolik,  Sz. Ożóg, M. Małysa, R. Kotula (46′ B. Firlej), M. Baliga

To był doskonały mecz drużyny rezerw Radziszowianki. Niemalże optymalny skład w którym zabrakło tylko Roberta Radziszowskiego który leczy uraz łydki prawej nogi. Mecz w którym ręce same składały się do oklasków i nie tylko z powodu wysokiego zwycięstwa ale głównie z jakości gry oraz dużej ilości składnych i kreatywnych akcji.

Już w 6 minucie po rajdzie Kornela Apostolika prawa stroną boiska, bardzo precyzyjnym i mocnym strzałem z 15 metrów w długi róg bramkarza gości – Michał Baliga dał prowadzenie gospodarzą. Kilka minut później, niemal kopia sytuacji bramkowej, jednak jeden z obrońców Gwiazdy ofiarna interwencja zapobiegł utracie 2 gola.

Bardzo uważna i pewna gra bloku obrony która kierował Bartek Baliga. Doskonała współpraca w środku pola gdzie brylował duet Janusz Żmuda i Mariusz Małysa. Dużo kreatywności w linii ataku, gry bez piłki i składnych akcji w wykonaniu Rafała Kotuli i Michała Baligi.

W 18 minucie sędzia wskazał na 11 metr, po faulu na Szymku Ożogu, a pewnym egzekutorem był Michał Baliga. Niespełna kilka minut później, po szybkiej akcji i dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Rafał Kotula pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kilkanaście minut później było już 3:0, po pięknym, dokładnym i prostopadłym podaniu Marka Okarmusa, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Baliga, który tym samym skompletował klasycznego hattrica w tym meczu. Przed zakończeniem 1 połowy, na indywidualna akcję zdecydował się Kotula – ograł kilku zawodników Gwiazdy i technicznym uderzeniem podwyższył wynik na 5:0.

II połowa niewiele różniła się od pierwszej – zawodnicy Radziszowianki zdecydowanie górowali nad drużyną gości – stworzyli sobie kilka świetnych okazji i dorzucili jeszcze 4 bramki: Michał Baliga, 2-krotnie Janusz Żmuda oraz Kornel Apostolik.

W tym meczu było wszystko co powinno być: dużo bramek, składne akcję, ambicja i kreatywność – mamy nadzieję, że za tydzień w meczu na szczycie który odbędzie się na stadionie Armatury Kraków będzie podobnie! 🙂

Gratulujemy całej drużynie Radziszowianki II awansu do klasy B oraz dużo sukcesów i powodów do radości: zawodników oraz kibiców!