08.05.2016 r., godz. 17.30
wynik 3:0

Bramki: Mariusz Małysa 6′, Rafał Kotula 54′, Bogusław Firlej 62′

Skład: K. Kucia, J. Okarmus, P. Magiera, M. Okarmus, T. Tomczyk (B. Baliga 49′), K. Bruzda (Ł. Tarko 73′), J. Żmuda (B. Firlej 65′), K. Apostolik, M. Małysa, R. Kotula, M. Baliga (Sz. Ożóg 82′)

Zdecydowane zwycięstwo w Derbach Skawiny zawodników trenera Roberta Radziszowskiego. Dojrzałość gry, spokój oraz konsekwencja w grze obronnej i ataku, dała cenne 3 punkty i przybliżyła do awansu II drużynę Radziszowianki do klasy B.

Początek meczu bardzo szybko pokazał kto jest gospodarzem spotkania – już w 6 minucie po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego, precyzyjnym strzałem w krótki róg bramkarza Piasta, Mariusz Małysa dał prowadzenie gospodarzom. Zawodnicy Piasta tego dnia nie mieli pomysłu w jaki sposób zagrozić bramce gospodarzy, wszelkie akcję były skutecznie przerywane na 30 – 40 metrze. Duża wymienność pozycji, cierpliwe rozgrywanie piłki oraz koronkowe akcje pokazały już w I połowie, że Radziszowianka tego dnia jest bardzo dobrze dysponowana.

Początek II połowy to zdecydowane ataki gospodarzy, w 54 minucie po szybkim rozegraniu w okolicach 30 metra, piłkę głową zgrał Michał Baliga a Rafał Kotula znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i bezbłędnie ją wykorzystał.

Po stracie 2 gola, zawodnicy Piasta zaczęli grać bardzo ostro próbując zmusić zawodników Radziszowianki do błędów. Jednak kilka minut po zdobyciu 2 bramki, Bogdan Firlej po indywidualnej akcji i strzale z 18 metra zdobył 3 bramkę i tym samym odebrał zawodnikom Piasta ochotę do gry.