Radziszowianka II – Pychowianka 5:0

25 września 2016

Radziszów 25.09.2016 godzina 16.00

Bramki: Michał Baliga 2 (’12, ’42), Bogusław Firlej ’37, Maciej Odrazil ’77, Krzysztof Bruzda ’90+1

Skład: D. Maślak, P. Magiera, M. Okarmus, R. Pustelnik ( M. Odrazil ’58), G. Gdula, J. Żmuda R. Radziszowski ( ’33 S. Karaś), B. Firlej, K. Bruzda, Sz. Ożóg (’67 M. Sekuła), M. Baliga

Podopieczni trenera Roberta Radziszowskiego, pomimo kilku istotnych braków kadrowych, wygrali zdecydowanie mecz z wiceliderem grupy. Mecz rozpoczął się od groźnych ataków drużyny gości, jednak w 11 minucie po indywidualnej akcji faulowany był w polu karnym Michał Baliga, który okazał się również pewnym egzekutorem rzutu karnego. Strata bramki podziałał na drużynę prowadzoną przez Marka Zalasa mobilizująco. Goście dominowali zwłaszcza w środku pola. Nie stworzyli sobie jednak bramkowych sytuacji, tak dobrze spisywała się eksperymentalna defensywa Radziszowianki!

W 37 minucie meczu, Bogdan Firlej strzelił pięknego gola – na miarę ekstraklasy – w narożniku pola karnego przerzucił piłkę nad obrońcą i strzałem z półobrotu umieścił ją w okienku długiego rogu bramkarza gości. Kilka minut przed przerwą – ponownie Michał Baliga zaznaczył swoją obecność na boisku wykorzystując sytuację z rzutu rożnego i niefrasobliwość obrońców.

Druga połowa to zmasowane ataki zawodników Pychowianki, skutecznie jednak odpierane przez blok defensywny gospodarzy. Radziszowianka wyprowadzała groźne kontry. Po jednej z nich Maciej Odrazil uderzył z prawej nogi w samo okienko bramki gości, a ostateczny cios zadał Krzysztof Bruzda, w doliczonym czasie gry – uderzając plasowanym strzałem w krótki róg bramkarza.

Cenne zwycięstwo zawodników Radziszowianki które zapewnia spokojny byt w klasie B i wyznacza nowe cele 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *