Radziszowianka – Pozowianka: 3-1

19.09.2015

DSC07437Bramki: Michał Firlej 7′, Marcin Sosin 44′, Michał Firlej 72′.

W sobotnie popołudnie na stadionie Radziszowianki odbył sie derbowy mecz z drużyna Pozowianki.
Zawodnicy Grzegorza Treli po ostatniej porażce z LOTem Balice przystapili do meczu niezwykle zmotywowani i zdeterminowani. Spadkowicz z V ligi – drużyna Pozowic – bardzo agresywnie rozpoczeła mecz, kazde zagranie było niemalże na pograniczu faulu. Zapędy zawodników z Pozowic zostały bardzo szybko powstrzymane, bowiem juz w 7 minucie po rzucie rożnym dla Radziszowianki i główce Pawła Sosina, która zdołał obronic bramkarz Pozowianki, dobitka Michał Firleja wylądowała już w bramce gości. Od tego momentu zawodnicy radziszowianki zaczęli grac zdecydowanie spokojniej cierpliwie budując atak pozycyjny. Wypracowali sobie kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak nad skutecznościa muszą jeszcze popracować. Dopiero akcja zamykająca I połowe dała Radziszowiance podwyższenie wyniku. Po składnej akcji na uderzenie zdecydował się Marcin Sosin i nie dał szans na skuteczną obronę – bramka na 2:0 do szatni.

II połowa zaczeła się odgrożnych ataków zawodników z Pozowic, jednak tego dnia bardzo solidnie spisywała się obrona Radziszowianki oraz bramkarz Dawid Maślak. W 72 minucie po ostrym dośrodkowaniu I wybiciu piłki na przedpole bramkowe, bardzo przytomnie zachował sie zdobywca 1 bramki – Michał Firlej, który głową skierował piłke do bramki z 11 metra – 3:0.
W 84 minucie przy próbie złapania na spalonego, sam na sam z Maślakiem wyszedł zawodnik Pozowianki i zdobył honorowa bramkę. Kilka minut później po ładnym uderzeniu Stefaniaka piłka wylądowała na poprzeczce drużyny z Pozowic.
Mecz zakończył sie zasłużonym zwycięstwem drużyny gospodarzy, jednak nad skutecznościa muszą jeszcze popracowac zawodnicy Grzegorza Treli. DSC07586DSC07578DSC07569DSC07546DSC07534DSC07531DSC07498DSC07497DSC07497DSC07496DSC07478DSC07471DSC07471DSC07470DSC07453DSC07446DSC07443DSC07440DSC07437