Radziszowianka – Raba Dobczyce 3-1

03.11.2019

herb radziszowianka_new small

Zawodnicy Radziszowianki w pełni zrehabilitowali sie za porażkę z ostatniej kolejki z beniaminkiem z Bodzanowa. Dzisiaj bylo dużo walki, zaangażowania i wkoncu skuteczność wskoczyla na odpowiedni poziom. Zasłużone 3 punkty, jednak mecz do konca trzymał w napięciu, bowiem zawodnicy Raby walczyli zaciekle do ostatniej minuty spotkania.

Gospodarze prowadzenie objęli po kwadransie gry. Wówczas to po zamieszaniu w polu karnym na bramkę Rumana uderzył Zygmunt i było 1:0. Goście z Dobczyc do remisu doprowadzili w 28min. Dalekie zagranie posłał R.Zborowski a futbolówka trafiła do Sz.Hyżego. Ten wymanewrował bramkarza i pewnie trafił do siatki.

Tyle szczęścia co Sz.Hyży nie miał Kacper Duda. Uderzenie „Kapiego” z 34 min zatrzymało się na poprzeczce. Przed przerwą po raz drugi próbował też strzelec gola, lecz bez efektu. Po zmianie stron znów lepiej zaczęli miejscowi, którzy po golu Węgrzyna objęli prowadzenie. Kolejne minuty to znów ofensywne zapędy Raby lecz bez efektu.

Doskonałe okazje zmarnowali Dudek cz też Duda. To się zemściło i gospodarze w ostatniej minucie – po kontrze – zdobyli trzeciego gola, księgując komplet punktów.