ROLLERCOASTER W RADZISZOWIE – TRAMPKARZE STWORZYLI WIDOWISKO

03.05.2019

Logo APRRadziszów 01.05.2019. Godzina 15.00

Mecz 6 kolejki, który był zagrożony przełożeniem go na inny termin, lecz dzięki gospodarzowi obiektu Radziszowianki udało się doprowadzić do tego, aby mecz się odbył… było warto.

Do Radziszowa przyjechała faworyzowana drużyna Wawelu Kraków, którzy w tej lidze polegli tylko nieosiągalnej drużynie Cracovii Kraków w tej lidze.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 13:00, sytuacje miały obydwie drużyny, lecz pierwszym zespołem, który zdobył bramkę była drużyna Wawelu Kraków, po podaniu prostopadłym w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w bramce napastnik gości. Chwilę później strzałem zza szesnastki popisał się zawodnik Wawelu Kraków i zdobył bramkę na 2-0, wykorzystując bardzo słaby moment Radziszowianki. Przed przerwą zaatakowała nasza drużyna, czego efektem był rzut karny na Patryku Kałwie, karnego na bramkę pewnie zamienił Mazur. Przed przerwą 100-procentową sytuacje zmarnował Kałwa, po dośrodkowaniu Mazura, akcja ta była prognostykiem na drugą połowę, że Radziszowianka nie składa broni.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków Radziszowianki czego efektem była fantastyczna bramka Patryka Czarnomskiego, po strzale z ponad 35 metrów. 2-2. Pomimo ataków Radziszowianki, i strzałów Mazura, Kubasa, Kałwy, Kurzyny, bramkę w sytuacji sam na sam dobrze spisał się zawodnik Wawelu Kraków. Wydawało się, że to bramka, która da 3 punkty gościom, nic z tego. Fantastycznym podaniem prostopadłym popisał się Ziarko, a Mazur w po minięciu bramkarza zdobywa bramkę na 3-3. 2 minuty przed końcem, kapitalną bramkę zdobył zawodnik Wawelu Kraków z rzutu wolnego. Dzisiejszego popołudnia niestety niczego nie można było być pewnym. W ostatniej akcji, kiedy nawet bramkarz Radziszowianki na ostatni rzut rożny wszedł w pole karne. Po kapitalnej wrzutce Ziarko, bramkę na 4-4 zdobył Kacper Mazur. Mecz godny jednego z lepszych widowisk w ostatnich czasach kiedy trener Rzeszótko prowadzi trampkarzy Radziszowa.

RADZISZOWIANKA RADZISZÓW – WAWEL KRAKÓW 4-4 (1-2)

Mazur 2(30’, 70’), Czarnomorski (50’),Morawa (90’+3’)

Skład: Paciorek – Lenik, Morawa, Maślanka (Skrobiszewski), Krygier – Ziarko, Czarnom0rski, Mazur, Kałwa, Kubas – Rydz (Kurzyna)