(U-18) – Radziszowianka Radziszów (U-16) 4-2 ❌

Paciorek – (C)Ziarko, Okarmus, Krygier Płonka – Kuba Paciorek, Janik, Karol Lelek, Górka, Krystian Lelek- Kałwa (Pęgiel)
Trener:
Michał Rzeszótko
✅ Kolejna meczowa niedziela na Nadwiślanie.
Juniorzy Starsi Skawinki Skawina byli rywalem naszych juniorów młodszych w grze przygotowującej ich do sezonu drugiej ligi juniorów młodszych.
Punktualnie o 13:00 rozpoczął się mecz na znanym boisku Nadwiślanu Kraków.
W pierwszej połowie Skawinka wyszła na prowadzenie 1-0, w której napastnik nie dał szansy Paciorkowi.
Pod koniec pierwszej połowy kapitalnym uderzeniem z okolic 30 metra popisał się Krygier i dał wyrównanie naszej drużynie.
W drugiej połowie przewagę miała drużyna Skawinki, szybciej operowała piłką, sporym zagrożeniem był Piekarski, który potrafił minąć 3/4 obrońców, tworząc okazje dla siebie lub kolegów.
W drugiej części Skawinka strzeliła nam 3 bramki, nas było stać na trafienie drugiej bramki, gdzie formalności dopełnił Adam Pęgiel po akcji Patryka Kałwy.
Druga połowa to duża liczba stworzonych szans przez Skawinkę, z naszej strony warto odnotować strzał Huberta Ziarko w poprzeczkę, oraz tego samego zawodnika w słupek.
Radziszowianka w ten dzień przegrała ale ten mecz pokazał, że są w stanie rywalizować z Juniorami Starszymi, którzy zazwyczaj są mocniejsi fizycznie i mają doświadczenie z gry w seniorach. 👏
Teraz przyjdzie nam już rywalizować tylko z naszym rocznikiem! ⚽️
Trener Michał Rzeszótko po meczu:
Mimo, że przegraliśmy z chłopcami starszymi od siebie o 2/3 lata jestem bardzo zadowolony z chłopaków, którzy starali się podjąć rękawice.
W tym meczu widać było dużą jakość u Huberta i Pawła, którzy zagrali bardzo dobrze w defensywnie, oraz podczas ofensywnego wyprowadzania piłki.
Pierwsza połowa i to szczególnie na niej musimy się skupić, bo graliśmy w niej naprawdę dobrze.
Za tydzień kolejny sparing, myśle, że kiedy wszyscy wrócą będziemy jeszcze mocniejsi.