Radziszowianka Radziszów 5 - 1 Górnik Wieliczka

🏟 Radziszów
Radziszowianka – Górnik Wieliczka: 5-1

Bramki: Tomek Pakosz 3 (’22, ’55 i 64), Bartek Pająk ’50, Hubert Surówka ’83.

Skład: Kuba Nędza, Tomek Baliga, Tomek Pilch, Jakub Goncerz, Maciek Grzesik, Karol Kurek (’46 Maciek Zięcik), Kacper Maik (’62 Marcin Bierówka), Paweł Sosin, Dawid Węgrzyn (”78 Hubert Surówka), Tomek Pakosz (”78 Adam Jasiołek), Bartek Pająk (’ 67 Sebastian Romek).

W gorące, sobotnie przedpołudnie, Radziszowianka w 3 kolejce zmierzyła się z Górnikiem Wieliczka. Bardzo wysoko ustawiony od pierwszego gwizdka sędziego pressing podopiecznych Krzysztofa Hajduka przyniósł bardzo dużą ilość sytuacji bramkowych. Drużyna gości wydała się absolutnie pogubiona takim obrotem sprawy i z trudem przekraczała połowę gospodarzy. Bramka padła dopiero w 22 minucie kiedy to po bardzo składnej akcji, Kacper Maik idealnie zagrał do Tomka Pakosz, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Pomimo kilku sytuacji które stworzyła jeszcze Radziszowianka w I połowie nie padły już bramki Warto wspomnieć o bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego w 45 minucie, wykonywanego przez zespół Górnika. Kuba Nędza z trudem wybił mocno uderzona piłkę, która zmierzała tuz pod poprzeczkę.

Po 10 minutach II połowy stało się już jasne, kto jest lepszym zespołem w dzisiejszym meczu – Tomek Pakosz i Bartek Pająk strzelili dwie bramki po bardzo szybkich akcjach z bocznych sektorów boiska: Bartek Pająk bardzo precyzyjnym strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza gości a kilka minut później, Tomek Pakosz zamknął dokładne dobranie wspomnianego wcześniej Bartka Pająka. Prowadząc 3-0 zawodnicy Radziszowianki spokojnie rozgrywali piłkę próbując tym samym zaprosić drużynę Górnika na własną połowę boiska.
W 81 minucie, po kontrowersyjnej decyzji sędziego, gdzie faulowanym był Tomek Baliga, sędzia puścił grę i zawodnicy Górnika strzelili swoją honorową bramkę.

Kilka minut później, rezerwowy 18sto latek, który zadebiutował dzisiaj oficjalnie w I drużynie Radziszowianki – Hubert Surówka, popisał się kapitalnym wolejem z 14 metrów i pokonał bramkarza Górnika.

Radziszowianka odniosła dzisiaj zdecydowane zwycięstwo podtrzymując passę bez straty punktu.