Podsumowanie 9-ciu kolejek rundy jesiennej – LKS Radziszowianka

08.10.2020

herb radziszowianka_new small

żródło: Gmina Skawina – https://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=20443&menu_id=0

Podsumowanie 9. kolejek rundy jesiennej – LKS Radziszowianka

Podsumowanie 9. kolejek rundy jesiennej - LKS Radziszowianka

08-10-2020

Po 9 kolejkach rundy jesiennej III grupy krakowskiej klasy rozgrywkowej, Radziszowianka zajmuje 1. miejsce. Podopieczni trenera Krzysztofa Hajduka aktualnie zdobyli 22 punkty, notując 7 zwycięstw, 1 remis na stadionie w Branicach oraz 1 porażkę na boisku Wiślanki Grabie. 
 

Stosunek bramek wynosi 30:12. Na swoim stadionie Radziszowianka odniosła same zwycięstwa – najwyższe z drużyną Dziekanovi Dziekanowice 8:1.

Radziszowianka Radziszów vs Dziecanovia Dziekanowice
 

Cierpliwie budowana oraz odmładzana drużyna seniorów Radziszowianki, już od kliku lat – na zasadzie ewolucji a nie rewolucji – prezentuje się tej rundy bardzo solidnie. Sparingi, które były rozgrywane przed rozpoczęciem rundy jesiennej, napawały dużym optymizmem. W przerwie letniej do zespołu dołączyło 2 zawodników zdecydowanie przewyższających tę klasę rozgrywkową: Bartłomiej Pająk, wychowanek Cracovii, urodzony i mieszkający w Radziszowie oraz Kacper Maik, który reprezentował m.in. 2. ligową Siarkę Tarnobrzeg oraz Wisłokę Dębica. Dzięki tym wzmocnieniom siła napędowa i ofensywna znacząco się podniosła. Również formacja obronna prezentuje się bardzo solidnie, co pokazują aktualne statystyki.

Radziszowianka Radziszów vs Gdovia Gdów

Ogromną zasługą całego zespołu jest to, że praktycznie od 1. kolejki Radziszowianka jest na fotelu lidera, jednak należy również wspomnieć o trenerze Krzysztofie Hajduku. W bardzo umiejętny sposób pomaga we wskoczeniu na wyższy poziom umiejętności w tym również taktycznych, które są widoczne po ponad roku jego pracy w Radziszowie. Taka „typowa” krakowska piłka, gdzie duża liczba szybkich podań, ofensywne ustawienie, ale również dyscyplina w grze obronnej – może się podobać.

Radziszowianka Radziszów vs  Zjednoczeni-Złomex Branice
 

Cele i aspiracje zawodników Radziszowianki na sezon 2020/2021, to odnoszenie zwycięstw w każdym meczu, poprzez grę zespołową, wolę walki, wiarę w swoje umiejętności, ale również bardzo dobrą atmosferą w szatni.

– Aktualny skład klasy rozgrywkowej w której znajduje się Radziszowianka, pokazuje 4-5 mocnych ekip, które obecnie ją dominują. Jednak piłka nożna ma również taki swój urok, że jest nieprzewidywalna, a wskazywanie faworyta – który zakończy rundę jesienną – jest trudne. Mamy jednak nadzieję, że w pozostałych do zakończenia 4. kolejkach, które zostały do rozegrania, zawodnicy Radziszowianki skompletują 12 punktów! – mówi Michał Baliga, Wiceprezes LKS „Radziszowianka Radziszów”.

Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za utrzymanie pozycji lidera!
 

Źródło: LKS Radziszowianka Radziszów

 

REGULAMIN KLUBU

  • CERTYFIKAT PZPN
  • nabór
  • trenerzy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.