Kraków 14.08.2021.

Godzina 11.00

Bramki: Maciek Wcisło '6, Paweł Galos ’33 i Grzesiek Kowalówka (k) ’61.
Skład: Konrad Kipek, Rafał Wasyl, Paweł Galos, Jakub Goncerz, Marcin Bierówka, Maciej Zięcik, Kacper Maik (’75 Tomasz Pakosz), Sebastian Romek (’70  Karol Kurek), Grzegorz Kowalówka (’85 Michał Budek), Paweł Sosin, Maciej Wcisło (’90 Jan Madej).

Udana inauguracja sezonu 2021/2022 na trudnym terenie i z bardzo solidnym przeciwnikiem – Radziszowianka wraca do domu z 3 punktami!!!

Mecz rozpoczął się od szybkich i zdecydowanych akcji podopiecznych Romana Skowronka. Przyniosło to efekt już w 6 minucie, kiedy to po prostopadłym podaniu oko w oko z bramkarzem gospodarzy stanął Maciek Wcisło – uderzył w długi róg i Radziszowianka wyszła na prowadzenie.
Gospodarze odpowiedzieli wyrównująca bramką dość szybko, bo już w 14 minucie po kontrowersyjnym rzucie wolnym, zdobyli wyrównująca bramkę.

Mecz pomimo temperatury sięgającej 30 stopni, toczony był w bardzo szybkim tempie – wiele składnych akcji oraz sytuacji bramkowych. Radziszowianka w 1 połowie była zespołem dominującym, wychodzącym wysoko i skutecznie do  pressingu.
Zawodnicy Prądniczanki próbowali kontratakować, jednak obrona Radziszowianki bez większych problemów neutralizowała ataki gospodarzy.
Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego w 21 minucie spotkania oddał Kacper Maik – piłka zmierzała w okienko a bramkarz gospodarzy mimo tego zaliczył tylko w znany sobie sposób, skuteczną interwencję.
Kilka minut później, po minięciu 3 rywali i złamaniu akcji do środka, soczyste uderzenie Marcina Bierówki ostemplowało spojenie bramki Kamila Czarneckiego.

33 minuta spotkania i rzut rożny dla zawodników trenera Skowronka – dośrodkowanie zamyka Paweł Galos i glowa kieruje piłke do bramki: 1-2.

Po zmianie stron, już w 47 minucie Prądniczanka doprowadza do remisu, podanie z głębi pola soczystym uderzeniem zamienił na bramkę napastnik gospodarzy – Jakub Kostuj.

Radziszowianka pomimo straty kolejnej bramki, grała konsekwentnie, mądrze i dojrzale – odległości pomiędzy poszczególnymi formacjami były zachowane, co przy tak dużym i szerokim boisku pomagało w małej grze oraz konstruowaniu akcji ofensywnych. W 60 minucie spotkania w polu karnym bezpardonowo faulowany był Maciek Wcisło a 11 pewnym uderzeniem zamienił na bramkę Grzesiek Kowalówka.

Ostatnie 20 minut spotkania Radziszowianka grała w liczebnym osłabieniu, ponieważ 2 żółta kartkę otrzymał Rafał Wasyl – pomimo tego oraz żaru lejącego się z nieba, wynik spotkania nie uległ zmianie.

Radziszowianka w pełni zasłużenie zainkasowała 3 punkty, będąc drużyną zdyscyplinowaną taktycznie, ofensywnie nastawioną, zdeterminowaną i zmotywowana oraz zwyczajnie bardziej konkretną.