26.10.2023

[AKADEMIA  – TRAMPKARZ C1]
WYNIK 2:3(1:0)
RELACJA
Dość ciekawie zapowiadał się wyjazd naszych trampkarzy starszych na mecz z Albertusem Kraków, który w pierwszym meczu wygrał niespodziewanie 2-1 z naszą drużyną.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszych trampkarzy ale mimo mnóstwo wykreowanych sytuacji wynik do przerwy to 1-0 dla Albertusa po pięknym strzale w samo okienko napastnika gospodarzy.
Po przerwie od początku wysoko zaczęli grać nasi trampkarze, odbierali piłkę, nie dawali zbytnio pograć gospodarzom i po ładnej akcji i dośrodkowaniu Blaka, Pachel zamyka akcje i wyrównuje wynik spotkania.
Ewidentnie podpięci do pracy piłkarze Radziszowianki ruszyli po drugą bramkę i udało się to po dośrodkowaniu Bierówki w zamieszaniu w polu karnym zimną krew zachował Bartosz Nowaczyk.
Nazwisko Nowaczyk znane jest nam jako prezesa Skawinki, my mamy swojego Nowaczyka, który strzela bramki w barwach Radziszowianki, a była to jego debiutancka bramka.
Trzecie trafienie dołożył Mikołaj Lelek bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego (filmik w komentarzu).
W ostatniej akcji drugiego gola zdobyli gospodarze, po dobrym dośrodkowaniu piłka wpadła bezpośrednio do bramki i sędzia zakończył mecz.
Niezłe spotkanie w wykonaniu naszych trampkarzy, co na pewno cieszy trenera i co najważniejsze udało się wygrać rewanżowe drugie spotkanie z Albertusem.