Klub

RADZISZOWIANKA na miarę XXI wieku

Klub Sportowy LKS Radziszowianka powstał w 1974 roku i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Aktualnie posiadamy 9 drużyn piłkarskich we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych począwszy od: skrzata, żaka, orlika, młodzika, trampkarza, juniora (młodszy i starszy) po 2 drużyny seniorów. Łącznie, na chwile obecną, zgłoszonych jest ponad 180 zawodników w tym 130 poniżej 18 roku życia.

Klub zatrudnia 10 licencjonowanych trenerów oraz koordynatora ds. szkolenia grup dziecięcych i młodzieżowych, który zapewnia ciągłość oraz właściwą jakość programu szkoleniowego. To jeden z priorytetów jakie stawia przed sobą Zarząd Klub. Najmłodsi adepci piłki nożnej w Radziszowie to 5-cio latki. Przez cały okres szkolenia zawodnicy mają zapewnione optymalne warunki rozwoju i możliwość podnoszenia umiejętności piłkarskich. Aby tak się stało, nowo wybrany Zarząd LKS Radziszowianka (styczeń 2015 r.) zdefiniował i jasno określił długofalowe cele na najbliższe 3 lata. Jednym z elementów jest wspomniana powyżej praca z dziećmi i młodzieżą. Kolejnym jest nawiązanie oraz zacieśnienie współpracy z Gminą Skawina, przedszkolami, szkołami podstawowymi oraz gimnazjami.  Ostatnim, jednak niezwykle istotnym oraz kosztownym elementem realizacji wizji nowego Zarządu, jest stworzenie optymalnej, kompleksowej infrastruktury obiektu, która będzie nie tylko wizytówką Radziszowa ale również Gminy Skawina.

Od stycznia 2015  r. udało się zrealizować wiele inwestycji m.in.:

Na rok 2016 planowane są kolejne inwestycje, które sprawią, że obiekt będzie jeszcze bardziej kompleksowy oraz atrakcyjny pod wieloma względami:

Największym wyzwaniem w 2016 roku, będzie budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego (mini orlika) ze sztuczną nawierzchnią, gdzie będzie można grać nie tylko w piłkę nożną ale również w piłkę ręczną, koszykówkę czy też tenisa ziemnego. Boisko będzie w pełni wyposażone, ogrodzone oraz zostanie zainstalowane oświetlenie aby móc korzystać z niego również w godzinach wieczornych. Ponadto obiekt będzie monitorowany aby zapewnić standardy bezpieczeństwa.

Zarząd LKS Radziszowianka bardzo blisko współpracuje z lokalnym samorządem Gminy Skawina. Nawiązał również współpracę z kilkoma firmami oraz osobami fizycznymi, które chcą wspierać Klub i pomagać w realizacji postawionych celów, nie tylko finansowo! A to dopiero początek podnoszenia jakości sportowej Klubu oraz szeroko rozumianej infrastruktury.

Zachęcamy serdecznie do współpracy wszystkich, którym dobro klubu nie jest obce, aby wkrótce w wyraźny sposób zaistnieć nie tylko na gminnej mapie klubów sportowych ale również w powiecie krakowskim.

Nasz adres:
Klub Sportowy LKS Radziszowianka
ul. Skawińska 3, 32-052 Radziszów

Kontakt z klubem:

Prezes Zarządu: Grzegorz Wasyl, tel.: 606 417 713
Wiceprezes ds. Finansowych: Michał Baliga, tel.: 605 290 349

Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.