Amatorski i młodzieżowy futbol zamrożony do 18 kwietnia

07.04.2021

 

Amatorski i młodzieżowy futbol zamrożony do 18 kwietnia
Nie będzie luzowania obostrzeń od 10 kwietnia. Dziś ogłoszono kolejne decyzje dotyczące rygorów sanitarnych związanych z pandemią. Wszystkie obowiązujące do dnia 9 kwietnia, zostały przedłużone do 18 kwietnia włącznie. Oznacza to, że futbol amatorski i młodzieżowy (od IV ligi w dół) w dalszym ciągu pozostaje zamrożony.

 

Małopolski Związek Piłki Nożnej wczoraj ogłosił co prawda, że kluby z IV ligi i klas okręgowych mają furtkę do wznowienia rozgrywek mimo obowiązujących obostrzeń, ale aby ją uchylić, wymagania dotyczące sportu zawodowego w rozumieniu Ustawy o Sporcie spełniać musiałyby wszystkie bez wyjątku kluby z ośmiu grup małopolskich klas okręgowych i/lub z obu grup małopolskiej IV ligi. Już dziś wiadomo, że znaczna część klubów z obu klas rozgrywkowych nie spełnia tych warunków, a część klubów nie jest zainteresowana wznawianiem rozgrywek w trakcie obostrzeń. 

Co ciekawe, rozgrywki na poziomie IV ligi wznowiło już kilka OZPN, Małopolska pozostaje jednym z nielicznych, która nie wznowiła ligowych zmagań w tej klasie rozgrywkowej i nie zanosi się na to by do czasu odmrożenia amatorskiego sportu tak się stało. Dziś wznowienie rozgrywek w IV lidze ogłosił Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.


źródło: https://www.futmal.pl

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.