Bieżanowianka – Radziszowianka Radziszów 3-4 (1-1)

Skład:
Paciorek – Jończyk, Czarnomski, Kałwa, Skrobiszewski(46’ Daniel Okarmus) – Ziarko(C), Górka, Karol Lelek(46’ Krystian Kudzia), Krystian Lelek (46’ Wojtek Krygier), Bartek Kubas – Maślanka (46’ Baranik)
Trener:Michał Rzeszótko
W sobotni poranek na pieknym, nowo wybudowanym budynku przy ulicy Lipowskiego 5 nasi juniorzy mieli skrzyżować siły z drużyną Bieżanowianki Kraków.
Oczywiście nasi chłopcy spotkanie rozpoczęli od handicapu 0-1, ponieważ już w pierwszych minutach po stracie Kubasa, i faulu Czarnomskiego sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił wykonawca gospodarzy.
Pierwsza połowa stała na słabym poziomie, dużo strat, chaosu, wiele przypadku, dopiero w 35 minucie Karol Górka* zdecydował się na rajd, po minięciu paru zawodników i kapitalnej asyście do Maślanki wynik spotkania uległ zmianie 1-1.🔥👏
W drugiej połowie trener zdecydował się zmienić, aż czwórkę zawodników(między innymi Daniel Okarmus* za Karola Lelka), co zmieniło obraz meczu, cała druga cześć meczu odbywała się na polowie Bieżanowianki, a bramka była jak zaczarowana. Słupki, poprzeczki, zmarnowane stu procentowe sytuacje, kwestią czasu wydawało się prowadzenie dla Radziszowianki, niestety wykorzystane sytuacje lubią się mścić, i po składnych kontratakach drużyna Bieżanowianki zadała dwa ciosy i zrobił się wynik 1-3.😏
Końcówka pokazała, że warto grać do końca, na 5 minut przed końcem po ładnym podaniu prostopadłym naszego kapitana Ziarki, piłkę do siatki wpakował Kałwa… dlaczego nie 3 punkty ? Zrobiło się 3-2.
Wkolejnej akcji, po idealnej wrzutce z rzutu rożnego Ziarki, Adam Jończyk pakuje piłkę do siatki i wyrównał licznik na 3-3.
W ostatniej akcji kapitalnym dłuższym podaniem popisał się bramkarz Paciorek, dzięki któremu Baranik w sytuacji sam na sam został sfaulowany.
W 94 minucie Adam Jończyk pewnie wykonał jedenastkę i dał szczęśliwe 3 punkty Radziszowiance.
Radość w szatni po takim zwycięstwie musiała smakować ‼️👏
*Karol Górka – 2005 rocznik nowy transfer naszego klubu, Karol był zawodnikiem między innymi Wisły Brzeźnica, gdzie był prowadzony przed trenera Piotra Bolka, mieszka w Łączanach, waleczny, ambitny, skromny chłopak, który przyszedł do naszego klubu, aby osiągnąć sukces.💪🔥
*Daniel Okarmus – rocznik 2005, dołącza do naszego klubu z drużyny Milenium Skawina, gdzie był prowadzony przez trenera z ogromnym
bagażem doświadczeń Pawła Szwajdycha. Mieszka w Rzozowie. Daniel to dobry technicznie, lewonożny i bardzo dynamiczny skrzydłowy, widać było już w pierwszym meczu, że bardzo wzmocni nasz skład. Powodzenia 👏🔥
Trener Michał Rzeszótko po meczu:
-„ Zwycięstwo cieszy, lecz mecz powinien zostać zamknięty już w 60 minucie, gdzie dużą nieskutecznością wykazała się moja drużyna. Sporo niedokładnych podań, dwie nierówne połowy, strata bramki w pierwszych minutach meczu – to jest coś nad czym musimy popracować.
Bardzo cieszę się z nowych nabytków, Karola Górki, oraz Daniela Okarmusa, którzy mają spory zapał do pracy i już w pierwszym meczu byli wyróżniającymi się zawodnikami.”