Ciekawostki z naszego klubu….

19.04.2021

 
Ciekawostki z naszego klubu….
W grudniu 2019 roku nasza akademia otrzymała niesamowite wyróżnienie, jakim jest przyznawana przez PZPN Złota Gwiazdka w programie certyfikacji .
Ale czy wiesz czym jest to wyróżnienie? Co zyskała Akademia, Rodzice, a przed wszystkim dzieci dzięki programowi?
Zapraszamy do lektury:)
Szkółki z nadanym przez PZPN certyfikatem stanowią elitę. By uzyskać brązową, srebrną lub złotą gwiazdkę, trzeba spełnić szereg kryteriów kluczowych z punktu widzenia rodziców młodych piłkarek i piłkarzy. Dokument ten to potwierdzenie najwyższych standardów, bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości szkolenia.
Jak wiecie, nam udało się zdobyć najwyższe wyróżnienie – Złotą Gwiazdkę.
Jesteśmy jedyną Akademią w

 

Gmina Skawina

która otrzymała takie wyróżnienie.

Program zobowiązuję akademię do:
– zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanej kadry szkoleniowej (minimum UEFA B)
– zadbania o infrastrukturę i sprzęt treningowy (odpowiednie bramki, piłki dla danej grupy wiekowej)
– pracy zgodnie z obranym programem szkolenia
– odpowiedniej liczby treningów zgodnie z wytycznymi programu
– organizowania turniejów – młodzi zawodnicy trenujący w szkółce wyróżnionej złotą gwiazdką zyskują też większe szanse na grę.
– objęcia wszystkich dzieci profesjonalną opieką medyczną oraz ubezpieczeniem na wypadek kontuzji
– uczestnictwo w programie to także gwarancja stałego utrzymywania najwyższych standardów organizacyjnych i szkoleniowych. Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem akademii sprawuje Polski Związek Piłki Nożnej.
Co ważne, uznając bezpieczeństwo dzieci za najwyższą wartość, PZPN wymaga, aby trenerzy zatrudnieni w certyfikowanych szkółkach posiadali zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego oraz zaświadczenia o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Zaświadczenia te muszą być odnawiane co 6 miesięcy i pozostawać aktualnymi przez cały czas pracy trenera w szkółce.
Znalezienie szkółki z certyfikatem jest bardzo proste dzięki dostępowi do specjalnej wyszukiwarki na stronie
Za pośrednictwem systemu rodzice mogą pozyskiwać na bieżąco informacje o planie treningów swojego dziecka oraz śledzić jego karierę dzięki profilowi zawodnika.
Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że Twoje dziecko trenuje w najlepszych warunkach.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, gra w futbol amerykański i tekst
 
 
 
 
 

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.