Druga edycja Radziszowianka Cup

26.08.2023

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY SKAWINA

 

Na zakończenie wakacji, w sobotę 26 sierpnia na naszych boiskach odbyła się kolejna edycja turnieju Ludowych Klubów Sportowych Radziszowianka Cup.

W rozgrywkach wystartowało 8 drużyn z roczników 2008-2009:

Wieczysta Kraków I, Wieczysta Kraków II, Gościbia Sułkowice, Piast Łapanów, Wisła Brzeźnica, Orzeł Myślenice, Radziszowianka I, Radziszowianka II.

 

Turniej rozpoczął się od fazy grupowej, w ramach której drużyny zostały podzielone na dwie grupy, po cztery ekipy w każdej. Następnie dwie najlepsze drużyny z grup rozegrały mecze półfinałowe, a zwycięzcy tych meczy spotkali się w finale. Z kolei drużyny, które w grupach zajęły miejsca trzecie i czwarte rozegrały mecze o miejsca od 5 do 8.  Na turniej udostępniliśmy dwa boiska, na których równolegle toczyły się spotkania.

 

Najlepsza w całym turnieju okazała się drużyna Wieczystej Kraków I, która w meczu finałowym stoczyła niezwykle wyrównany bój z Radziszowianką I.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wieczysta Kraków I
  2. Radziszowianka I
  3. Gościbia Sułkowice
  4. Orzeł Myślenice
  5. Wieczysta Kraków II
  6. Piast Łapanów
  7. Wisła Brzeźnica
  8. Radziszowianka II

 

Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste rozdanie pamiątkowych medali i pucharów uczestnikom turnieju oraz przyznanie wyróżnień indywidualnych najlepszym zawodnikom

W ten sposób zakończyła się kolejna edycja Radziszowianka Cup. Przy okazji pożegnania wszyscy mówili „do zobaczenia”. Miejmy nadzieję, że to zapowiedź kolejnych edycji rozgrywek, bo wszystkie drużyny opuściły nasz obiekt z uśmiechami na ustach chwaląc organizację turnieju i prawdopodobnie chętnie wrócą w przyszłym roku na kolejną odsłonę turnieju.

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.