Gmina Skawina

04.06.2024

 
 
ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KOLEJNYM ARTYKUŁEM NA TEMAT Gmina Skawina
Propozycja wycieczki po gminie Skawina cz. II – Miejsca do aktywnego spędzania czasu
Gmina Skawina, położona na malowniczych terenach Małopolski, oferuje wiele atrakcji dla osób pragnących aktywnie spędzić czas. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które warto uwzględnić podczas planowania czasu wolnego.
BOISKA:
Gry zespołowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zwłaszcza że podczas gier można aktywnie spędzić czas wraz ze znajomymi czy rodziną. W gminie Skawina każdy znajdzie przynajmniej kilka miejsc, gdzie można wspólnie zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę nożną. Poniżej prezentujemy kilka ogólnodostępnych miejsc:
1. ORLIK w Skawinie przy ulicy Konstytucji 3 Maja.
2. Boisko wielofunkcyjne przy szkole podstawowej w Radziszowie.
3. Boisko wielofunkcyjne w Jurczycach.
SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNE:
Spędzanie czasu na siłowniach zewnętrznych oferuje szereg korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Po pierwsze, trenowanie na świeżym powietrzu pozwala cieszyć się korzyściami wynikającymi z ekspozycji na naturalne światło słoneczne, co może poprawić nastrój i poziom witaminy D w organizmie. Dodatkowo, siłownie zewnętrzne często są otoczone zielenią i pięknymi krajobrazami, co może stymulować zmysły i podnosić motywację do ćwiczeń.
Na terenie Gminy Skawina znajdziecie kilka siłowni na których aktywnie spędzicie czas:
1. Siłownia zewnętrzna na Skawińskich Błonach.
2. Siłownia zewnętrzna w Radziszowie.
3. Siłownie zewnętrzna w Borku Szlacheckim.
PLACE ZABAW:
A teraz coś dla najmłodszych, czyli place zabaw. Kto z nas w dzieciństwie nie lubił bawić się w piaskownicy czy huśtać się na huśtawce? Dziś place zabaw to nowoczesne i bezpieczne miejsca gdzie najmłodsi pod opieką rodziców spędzają czas na zabawie. Gmina Skawina nie zapomina o najmłodszych. Przedstawiamy kilka miejsc przeznaczonych właśnie dla nich:
1. Plac zabaw w Parku Miejskim w Skawinie.
2. Plac zabaw w sołectwie Grabie.
3. Plac zabaw w Kopance.
ŚCIEŻKI ROWEROWE:
Gmina Skawina stawia także na rozwój infrastruktury rowerowej. Oprócz popularnych CPR-ów, które możemy znaleźć w samym mieście oraz w okolicznych wioskach – punktem obowiązkowym dla wszystkich miłośników dwóch kółek jest wycieczka po 11 kilometrowej ścieżce rowerowe nad kanałem Łączańskim. Ścieżka przebiega wzdłuż malowniczego kanału, oferuje niezapomniane widoki i bliski kontakt z naturą. Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, zarówno dla doświadczonych rowerzystów, jak i dla rodzin z dziećmi. Bez względu na porę roku, ścieżka ta zawsze zapewnia niezapomniane wrażenia.
Zapraszamy do Gminy Skawina gdzie każdy spragniony ruchu na świeżym powietrzu znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce

 

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.