Radziszowianka Radziszów – Prądniczanka Kraków 3-1 (1-1)
Skład:
Zwijacz – Płonka, Krygier(62’ Krystian Lelek) Karol Lelek (62’ Paciorek), Okarmus, Maślanka – Kuba Paciorek, Janik(75’ Pęgiel) Poskróbek- Kałwa (65’ Słowiński), Mazur
Trener: Michał Rzeszótko
Opis meczu:
Ten mecz miał być mocną odpowiedzią na wysoką porażkę w zeszłym tygodniu z drużyną Clepardii Kraków na wyjeździe.
Mocne zwycięstwo zamazuje dużą porażkę i na takie zwycięstwo czekali dzisiaj kibice i trener naszych juniorów. 👊
Od samego początku widać było odmienioną drużynę Radziszowianki, która często zagrażała bramce gości, już w 6 minucie po zagraniu ręką sędzia dyktuje rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienia Kuba Pciorek 💪⚽️
W dalszej części meczu nie było już tak klarownych sytuacji ale przewagę optyczna miała nasza drużyna.
Mimo dobrej gry w obronie nie obyło się bez błędy, który kosztował nas utratę gola 😵
I do przerwy był rezultat 1-1.
Drugą połowę lepiej zaczęła drużyna z Prądnika, która miała sporą liczbę stałych fragmentów gry, na szczęście bez skutku dla nas.
W 65 minucie wszedł na boisko Wojtek Słowiński, który niedługo później wpisał się na listę strzelców zamykając akcje Kacpra Janika – można powiedzieć „wejście smoka” 🐲🔝👏👏
Końcówka meczu była już zdecydowanie dla nas, raz po raz wychodziliśmy w przewadze 4×2, 5×3 niestety nie potrafiliśmy zdobyć gola, dopiero po indywidualnej akcji Kuby Paciorka, i faulu na nim w polu karnym sędzia dyktuje kolejny rzut karny. 👊
Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i zdobył bramkę dającą prowadzenie 3️⃣1️⃣ 🤘
Trener Rzeszótko po meczu:
„Dzisiaj najbardziej zależało mi na tym, aby chłopcy zaczęli grać z zębem i haryzmą, aby trochę serca zostawili na boisku, czego brakowało mi w poprzednich meczach.
I faktycznie każdemu z nich zależało, każdy zostawił trochę zdrowia na boisku, mimo, że straciliśmy gola po błędzie obrony, to w dzisiejszym dniu nasza obrona stanowiła monolit z Pawłem Płonką na czele, który był jej liderem – także jestem z nich bardzo zadowolony”.
Dziękujemy wszystkich rodzicom za wsparcie, za doping – bez Was nie byłoby nas.