JUNIOR MŁODSZY: Radziszowianka Radziszów – Szkółka Piłkarska Orzeł Piaski Wielkie 2:0

Skład:
Zwijacz – Płonka, Solarz, Okarmus(55’ Maciek Paciorek), Maślanka – Kuba Paciorek, Mazur (70’ Krystian Lelek), Kałwa(65’ Karol Lelek), Janik(60’ Pęgiel) Poskróbek – Słowiński
Trener: Michał Rzeszótko
PODSUMOWANIE OKIEM KIBICA:
Niedziela, dość późna pora jak na mecze juniorów, ale wierzymy, że zobaczymy dobre widowisko. 🎥
Od samego początku, wysoko ustawiona druzyna naszych juniorów, wysoki pressingu, który powodował sporo zamieszania w szeregach obronnych Orła i po jednym z odbiorow piłki na połowie gości, płaskim strzałem zza 16m Szymon Poskróbek zdobywa bramkę na 1-0, dobre podsumowanie początkowej przewagi Radziszowianki 👏🟢
Kolejna bramka, która padła po kapitalnym podaniu prostopadłym Pawła Płonki, a podanie pewnie wykorzystał Kuba Paciorek i dał dwu bramkowe prowadzenie naszej ekipie.
W między czasie była jeszcze żółta kartka dla bramkarza gości, który faulował Słowińskiego poza polem karnym, sędzia mógł się zastanowić nad czerwoną kartką – ale może dobrze, jak to mówią „to zupełnie zniszczyło by widowisko”. ⚽️
Do przerwy już nic się nie zmieniło, w pierwszej połowie było jeszcze parę sytuacji, w której spokojnie można byłoby zdobyć jedną lub więcej bramek, piłka obijała się o obramowanie bramki.
Goście mieli również jedną dogodną sytuacje, w której piłka po interwencji Zwijacza odbiła się od słupka. 👏
Druga połowa dużo słabsza w naszym wykonaniu, mecz się wyrównał, sytuacje bramkę również, mu mogliśmy podwyższyć wynik, Orzeł mógł zdobyć bramkę kontaktową ale obyło się bez większych przygód.
Pod koniec meczu doszło do niepotrzebnej sytuacji, w której faulowany zawodnik Orła nie wytrzymał presji i zaatakował bez piłki naszego zawodnika, za co słusznie otrzymał czerwoną kartkę 🔴
Po tym incydencie sędzia zakończył mecz, a wynik 2-0 był wg. nas najniższym wymiarem kary w tym dniu.
➕3️⃣ punkty w Radziszowie ❗️👍💪
Trener Michał Rzeszótko po meczu:
„Mimo, że nie graliśmy jakiegoś pięknego futbolu to sytuacji mieliśmy tyle, że powinniśmy spokojnie zdobyć 5/6 bramek, trudno czasem takie dni się zdarzają. Na pewno nad skutecznością popracujemy w przyszłym tygodniu. Cieszy mnie kolejne czyste konto Szymona, który nawet na treningu przy 100 oddanych strzałach mówi, że puści 0, obrona zagrała dzisiaj bardzo pewnie, oby jak najczęściej” 👏
Dziękujemy wszystkim rodzicom i kibicom za wsparcie, za doping – bez Was nie byłoby nas.
Razem tworzymy ten Klub 🔥
Następny mecz już w niedzielę 07.11.2021 – udamy się na wyjazd, gdzie zmierzymy się z drużyną AS Progres Kraków.