Niespodzianka w Radziszowie.

30.05.2021

Dzisiaj w sobotnie przedpołudnie Radziszowianka Radziszów mierzyła się na własnym boisku z drużyną Tempa Rzeszotary. Gospodarze ostatnich spotkań nie mogą zaliczyć do udanych, ponieważ stracili punkty w zaległym meczu z Jordanem Sum Zakliczyn a dzisiaj podzielili się zdobyczą punktową z zespołem z Rzeszotar.

Mecz dobrze ułożył się dla podopiecznych Krzysztofa Hajduka, którzy za sprawą Macieja Wcisło w dziewiątej minucie wyszli na prowadzenie. Napastnik gospodarzy strzałem głową znalazł sposób na pokonanie Michała Sepioła.

Gospodarze przeważali i zdobywali kolejne bramki, lecz nie były one uznane przez arbitra głównego. Ponieważ w jednej akcji faulowany był bramkarz Tempa a w drugiej na pozycji spalonej był jednego z zawodników z Radziszowa.

Tempo zagrożenie pod bramką Nędzy stworzyło pod koniec pierwszych czterdziestu pięciu minut, kiedy to po rzucie rożnym Prusak sprawdził czujność goalkeepera miejscowych.

Druga połowa to już lepsza gra Tempa, które próbowało doprowadzić do remisu. Bliski szczęścia był Bielański, lecz po jego główce piłka odbiła się od słupka i wróciła na plac gry. Chwilę później dobrze pokazał się Marek Kuc, który zatańczył z obrońcami Radziszowianki i został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Tomasz Burda i pewnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Czas upływał a przewaga gości rosła, czego efektem była bramka na 2:1 dla Tempa. Tym razem ładnym płaskim strzałem popisał się Marek Kuc i od siedemdziesiątej drugiej minuty to goście byli bliżej trzech punktów w tym meczu.

Radość jednak nie trwała zbyt długo w szeregach gości, bo pięć minut później do remisu doprowadził Jakub Goncerz, który dobrze się odnalazł w polu karnym i mimo asysty obrońców zdołał pokonać Sepioła doprowadzając do wyrównania.

W doliczonym czasie gry Tempo miało piłkę meczową, kiedy to Chachlowski uderzył z szesnastu metrów a piłka po odbiciu się od jednego z zawodników Radziszowianki minęła słupek bramki o centymetry.