Nowy klub na piłkarskiej mapie Polski.

31.05.2021

 

Radziszów to niewielka miejscowość w podkrakowskiej gminie Skawina. Od niemal pół wieku działa w niej klub Radziszowianka, którego największym sportowym sukcesem był awans do V ligi. Z Radziszowa wywodzi się kilku zawodników, którzy zrobili mniejsze lub większe kariery w bardziej znanej Skawince, kilku też trafiło do Wisły i Cracovii, choć głównie do ekip młodzieżowych. 

Jeszcze kilkanaście lat temu w Radziszowie było jedno boisko, skromny klubowy budynek, ot nieodbiegający od wiejskich standardów obiekt, na którym lokalna młodzież może realizować swoje futbolowe marzenia. Teraz wszystko się zmieniło, dwie pełnowymiarowe płyty, dwa parkingi, boisko ze sztuczną nawierzchnią, okazały budynek klubowy, miejsce na pomeczowe odprawy oraz plac do treningu. Wkrótce tych inwestycji będzie więcej, choćby planowana budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i hali sportowej. Złamane zostało też kolejne tabu, powstaje w klubie drużyna żeńska, której oficjalny debiut przewidziany jest na sierpień, ale już teraz odbywają się zajęcia pod wodzą trenerki Eweliny Prokop. Póki co w światku żeńskiego futbolu tylko nazwisko trenerki dużo mówi fanom, wszak Prokop to była zawodniczka m.in. Czarnych Sosnowiec i Mitechu Żywiec, a obecnie Górnika Wieliczka. W Żywcu Prokop była także trenerką.

-“Naszą chlubą jest akademia piłkarska, w której trenuje blisko 200 dzieciaków i fakt, że mamy certyfikat w kolorze złotym, czym może się pochwalić niespełna 20 akademii w Małopolsce” – mówi wiceprezes Radziszowianki Michał Baliga. – “Jaka jest nasza dewiza? Stawiamy na rozwój dzieci, nie szczędząc środków na to, by miały jak najlepsze warunki do treningów i jak najlepszych i ambitnych szkoleniowców. To dlatego zaangażowaliśmy Ewelinę Prokop, która zna się jak mało kto na szkoleniu dziewcząt. Świetnie współpracuje się nam z Gminą Skawina, wspiera nas wielu sponsorów. Czasy się zmieniają, coraz więcej dziewcząt chce grać w piłkę i wychodzimy temu naprzeciw.” – dodaje na zakończenie

autor: Paweł Panuś
foto: tsmitech.pl

źródło: https://kobiecyfutbol.pl/

  • CERTYFIKAT PZPN

ZDROWE JEDZENIE

  • ZDROWE JEDZENIE

DOBRY SPORTOWY RODZIC

  • DOBRY SPORTOWY RODZIC
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.