Raba Dobczyce – Radziszowianka Radziszów 2-3 (1-0) ✅
Janik ⚽️51’ ⚽️ 65′
Skład:
Paciorek – (C)Solarz, Jończyk Krygier (Skrobiszewski), Okarmus (Maślanka)- Kuba Paciorek, Janik, Karol Lelek (Słowiński), Płonka, Ziarko- Kałwa (Pęgiel)
Trener: Michał Rzeszótko
✅ Kolejny mecz kontrolny odbył się w niedzielę na boisku Nadwiślanu Kraków z drużyną grającą w pierwszej lidze juniorów, z ambicjami na awans do ligi wyższej.
Dodatkowo smaczku temu spotkaniu dodawał fakt, że w lidze seniorskiej Raba Dobczyce będzie głównym rywalem w walce o awans do IV ligi naszej drużyny seniorskiej.
Pierwsza połowa pokazała, że drużyna Raby Dobczyce to dobrze zorganizowana drużyna, grająca piłkę przyjemną dla oka, krótkie podania, wymiana pozycji sprawiała, że w obronie nasza drużyna miała spore problemy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.
Druga połowa zupełnie odmienna, wyższy pressing, odbiór piłki na połowie rywala spowodował, że zaczęły tworzyć się sytuacje do strzelenia bramki.
W końcu udało się to Kubie Paciorkowi, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Raby.
Na 2-1 podwyższył Kacper Janik, dla którego ta druga połowa była bardzo dobra. Udane dryblingi, parę sytuacji 100-u procentowych.
Na duże słowa uznania zasługuje druga bramka zdobyta przez Kacpra, po strzale z dystansu.
Były jeszcze sytuacje, które mogły dać 3-4 bramkowe prowadzenie, lecz nieskuteczni byli gracze Radziszowianki.
Wspomniany Kacper również przyczynił się do straty bramki na 2-3, który odpuścił krycie, podobno napastnik we własnym polu karnym nie wróży nic dobrego i tak też było w tym przypadku.
Trener Michał Rzeszótko po meczu:
„W pierwszej połowie zostaliśmy zdominowani przez dobrze grającą w piłkę drużynę Raby, co prawda mamy sporo do poprawy jeśli chodzi o grę w defensywie, natomiast w pierwszych 45 minutach martwił mnie brak akcji ofensywnych.
Druga połowa z kolei, z której jestem bardzo zadowolony pokazała, że jednak potrafimy grać w piłkę i to z mocnym rywalem. Środek pola, który w pierwszej połowie praktycznie nie istniał, w drugiej połowie był przez nas zdominowany, a to ważne.
Drużynie Raby dziękujemy i życzymy powodzenia.
Kolejny sparing:
NIEDZIELA (28.02.2021) godzina 09:00 na boisku Nadwiślanu Kraków, a przeciwnikiem będzie drużyna Tramwaju Kraków!