Radziszowianka CUP 2021 Relacja i fotorelacja z turnieju.

21.09.2021

 
 
W sobotę rozegrany został turniej Radziszowianka Cup dla młodych piłkarzy z rocznika 2012. Od godziny 9:00, na czterech boiskach rozgrywane były mecze w dwóch grupach. W turnieju uczestniczyło 10 drużyn.
Oprócz gospodarzy, były to Hutnik Kraków, Błękitni Modlnica, SMS Wieliczka, Pogoń Kraków, Krakus Nowa Huta oraz dwie drużyny Karola Wadowice oraz Kabla Kraków. Mecze grupowe obfitowały w dużo bramek i ofensywną grę. Najwyższe zwycięstwo odniósł Karol Wadowice I, pokonując drużynę Pogoni Kraków aż 9:0. Zwycięstwami 8:1 mogły się również pochwalić drużyny Błękitnych oraz Kabla I. Drużyna z Modlnicy wygrała również grupę B, zaś w grupie A Kabel I został o jeden punkt wyprzedzony przez drużynę Hutnika Kraków.

Po fazie grupowej drużyny zostały podzielone na Ligę Mistrzów dla mocniejszych oraz Ligę Europy dla słabszych drużyn. Piłkarze zaś mogli wykorzystać przerwę na posiłek. Każdy mógł zjeść kiełbasę z grilla, ciasto i napić się czegoś ciepłego.

W drugiej części turnieju mecze stały się dużo bardziej wyrównane i emocjonujące. W Lidze Europy emocje ważyły się do ostatniej chwili. SMS Wieliczka zaledwie zremisował z Radziszowianką, przez co wygrany równolegle rozgrywanego meczu pomiędzy Pogonią a Karolem II mógł wygrać te rozgrywki. Mecz ten jednak również zakończył się remisem, przez co drużyna z Wieliczki utrzymała pierwsze miejsce i wygrała tą część turnieju.

Z kolei w Lidze Mistrzów drużyna Błękitnych Modlnica wygrała wszystkie swoje mecze, a co za tym idzie cały turniej. Nie zabrakło jednak zaciętej walki, gdyż obie drużyny Kabla oraz Karol I skończyły grupę z 6 punktami i o ich miejscach decydowała liczba strzelonych bramek. Była to jedna z dwóch specjalnych zasad, która miała zachęcić młodych piłkarzy do ofensywnej gry. Drugą była możliwość rozpoczęcia gry z autu bez potrzeby  dogrywania do partnera, nie można było jedynie strzelić gola bezpośrednio z takiej akcji.

-[FOTOGALERIA

Jeżeli chodzi o drużyny, widać było wśród zawodników dużo jakości piłkarskiej. Piłkarze Hutnika mieszali grę kombinacyjną z indywidualnymi rajdami. Z kolei drużyna Błękitnych dobrze funkcjonowała jako cały zespół, tworząc linie i przesuwając się, nie zostawiając przeciwnikom zbyt dużo miejsca. Widać też było różny nacisk na grę ofensywną. SMS Wieliczka lubił atakować dużą liczbą zawodników, zostawiając nie raz zaledwie jednego obrońcę z tyłu. Z kolei Kabel Kraków potrafił spokojnie bronić się przed własną bramką, tylko po to żeby strzelić gola bo zabójczej kontrze. Na koniec, drużyny takie jak Radziszowianka, Pogoń czy Karol Wadowice potrafiły być bardzo groźne przez grę z dużą determinacją. Ogółem można stwierdzić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i nie było wyraźnie odstających drużyn, co z pewnością pomogło jakości widowiska.

Jeżeli chodzi o indywidualne popisy zawodników, to można było zobaczyć na boiskach kilka potencjalnych przyszłych gwiazd futbolu. Świetnie w drużynie Błękitnych wyglądał Igor Kotula. Grający na lewej stronie obrony zawodnik świetnie podłączał się do ataków nie zaniedbując przy tym gry defensywnej. Dodatkowo popisał się dwoma fantastycznymi golami po uderzeniach z dystansu. Wśród obrońców wyróżniał się również Jan Jakubek, obrońca SMS-u Wieliczka. To w głównej mierze dzięki niemu koledzy z drużyny mogli skupić się przede wszystkim na ataku. Mimo tego, że nie raz konfrontował się z kilkoma przeciwnikami na raz, potrafił zarówno odebrać piłkę, jak i skutecznie wyprowadzić ją do przodu, mijając przy tym 2-3 rywali.

Wśród bramkarzy było również kilka wyróżniających się postaci. Bardzo dobrze wyglądał bramkarz Hutnika Kraków, który równie pewnie czuł się przy interwencjach, jak i z piłką przy nodze. Błękitni za to mieli w składzie bramkarkę. Karolina Utylska świetnie wyglądała na przedpolu, wychodząc z bramki i kasując kontrataki przeciwników. Statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał jednak Stanisław Jaśkiewicz z Kabla I, którego interwencje przyczyniły się do zajęcia przez Kabel I drugiego miejsce na turnieju.

Wśród zawodników ofensywnych w pamięć mógł zapaść Arkadiusz Burnat z Hutnika, po tym jak strzelił nie do obrony, bezpośrednio z rzutu wolnego. Innym zawodnikiem, który strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego był Dawid Zajski z Karola Wadowice I. Uderzył on po ziemi, czym zaskoczył wspomnianego wcześniej Jaśkiewicza, nie dając mu szans na skuteczną interwencję.

Dodatkowo, zaliczył w tym samym meczu asystę, gdy z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bramkarzem, podając do kolegi w polu karnym. Statuetka króla strzelców powędrowała do Maksymiliana Drzyzgi z Błękitnych Modlnica, zaś piłkarzem turnieju został wyróżniający się w ofensywie piłkarz SMS-u, Piotr Surma.

Joanna Gruszka, trenerka SMS-u Wieliczka: – Turniej był bardzo fajny, organizacja stała na wysokim poziomie, poziom sportowy drużyn również. Cieszy to, że zawodnicy próbowali gry od tyłu, od bramkarza, zebrali kolejne doświadczenie. Wyniki zeszły na dalszy plan. Oby więcej takich turniejów.

Eryk Węgiel, trener Karola Wadowice: – Wrażenia mamy bardzo dobre, myślę, że poziom był wyrównany, bo zajęliśmy czwarte miejsce, ale jedynie bilansem bramek przegraliśmy z drugim. Plusem były na pewno cztery boiska, dzięki czemu turniej był dość szybko rozegrany. Chłopcy mieli mnóstwo radości że mogli strzelać bramki. Cenię sobie także zapis regulaminu, że w przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu decydiwał nie bilans bramkowy, a liczba goli zdobytych. To preferowało przede wszystkim ofensywny styl gry. Organizatorzy zadbali o fajne nagrody, chłopcy więc byli szczęśliwi, a dzięki temu i ja bardzo zadowolony.

Piotr Pasternak, trener Błękitnych Modlnica: – Super, bardzo dobrze zorganizowany turniej, ważne że nie było przestojów, graliśmy bardzo dużo, a to dla tych młodych graczy jest bardzo ważne. Równie ważne co sama możliwość konfrontowania swoich umiejętności z innymi zespołami. Myślę, że wszyscy są usatysfakcjonowani imprezą i nie możemy się doczekać kolejnych emocji już za rok.

-[FOTOGALERIA

Grupa A
Karol Wadowice II – SMS Wieliczka 1:0
Hutnik Kraków – Kabel Kraków I 2:0
Radziszowianka – SMS Wieliczka 0:4
Karol Wadowice II – Hutnik Kraków 1:4
Radziszowianka – Kabel Kraków I 1:8
SMS Wieliczka – Hutnik Kraków 2:2
Radziszowianka – Hutnik Kraków 0:3
Kabel Kraków I – Karol Wadowice II 5:0
Radziszowianka – Karol Wadowice II 3:1
Kabel Kraków I – SMS Wieliczka 3:2
 
1. Hutnik 4 10 11-3
2. Kabel I 4  9 16-5
3. SMS 4  4  8-6
4. Radzisz. 4  3  4-16
5. Karol II 4  3  3-12
 
Grupa B
Karol Wadowice I – KSPN Kraków 9:0
Krakus Nowa Huta – Kabel Kraków II 7:1
Błękitni Modlnica – KSPN Kraków 4:1
Karol Wadowice I – Krakus Nowa Huta 4:1
Błękitni Modlnica – Kabel Kraków II 0:3
KSPN Kraków – Krakus Nowa Huta 2:2
Błękitni Modlnica – Krakus Nowa Huta 8:1
Kabel Kraków II – Karol Wadowice I 3:2
Błękitni Modlnica – Karol Wadowice I 4:1
Kabel Kraków II – KSPN Kraków 4:1

1. Błękitni 4  9 16-6
2. Kabel II 4  9 11-10
3. Karol I 4  6 16-8
4. Krakus 4  4 11-15
5. KSPN 4  1  4-19

FINAŁY
 
Liga Mistrzów
Hutnik Kraków – Karol Wadowice I 1:2
Błękitni Modlnica – Kabel Kraków I 4:2
Kabel Kraków II – Karol Wadowice I 3:2
Hutnik Kraków – Błękitni Modlnica 1:3
Kabel Kraków II – Kabel Kraków I 1:3
Karol Wadowice I – Błękitni Modlnica 0:1
Kabel Kraków II – Błękitni Modlnica 2:3
Kabel Kraków I – Hutnik Kraków 4:1
Kabel Kraków II – Hutnik Kraków 2:1
Kabel Kraków I – Karol Wadowice I 0:3

1. Błękitni 4 12 11-5
2. Kabel I 4  6  9-9
3. Kabel II 4  6  8-9
4. Karol I 4  6  7-5
5. Hutnik 4  0  4-11
 
Liga Europy
Karol Wadowice II – SMS Wieliczka 1:2
Krakus Nowa Huta – Radziszowianka 0:0
KSPN Kraków – SMS Wieliczka 1:3
Karol Wadowice II – Krakus Nowa Huta 3:2
KSPN Kraków – Radziszowianka 3:3
SMS Wieliczka – Krakus Nowa Huta 1:2
KSPN Kraków – Krakus Nowa Huta 1:0
Radziszowianka – Karol Wadowice II 0:0
KSPN Kraków – Karol Wadowice II 2:2
Radziszowianka – SMS Wieliczka 2:2
 
1. SMS 4 7 8-6
2. KSPN 4 5 7-8
3. Karol II 4 5 6-6
4. Radzisz. 4 4 5-5
5. Krakus 4 4 4-5

-[FOTOGALERIA

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:
1. Błękitni Modlnica
2. Kabel I Kraków
3. Kabel II Kraków
4. Karol I Wadowice
5. Hutnik Kraków
6. SMS Wieliczka
7. KSPN Pogoń Kraków
8. Karol II Wadowice
9. Radziszowiannka
10. Krakus Nowa Huta
 

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.