Radziszowianka na miarę XXI wieku

27.12.2018

herb radziszowianka_new small

Grudzień, to zwykle moment na podsumowanie tego co wydarzyło się w ciągu całego roku, jednak w przypadku Radziszowianki, to również podsumowanie 4 letniej kadencji obecnego Zarządu klubu.

Na szczegółowe sprawozdanie oraz omówienie podjętych działań przyjdzie czas już za kilka tygodni, niemniej jednak poniżej kilka istotnych faktów z życia klubu.

W kończącym się roku dołączyło do klubu ponad 30 zawodników w różnych kategoriach wiekowych, poczynając od skrzata a kończąc na drużynach seniorów.

W poszczególnych grupach wiekowych trenuje odpowiednio: 24 skrzatów, 31 żaków, 22 orlików, 20 młodzików, 23 trampkarzy, 19 juniorów oraz 38 seniorów.

To niewątpliwie powód do zadowolenia ale i również duże wyzwanie zwłaszcza od strony organizacyjnej, szkoleniowej oraz infrastrukturalnej. Spędzanie wolnego czasu w przyjaznej atmosferze, na dobrze przygotowanych boiskach i co istotne pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej – to wizja Zarządu którą próbujemy każdego dnia zmieniać w rzeczywistość.

Regularne zajęcia szkoleniowe, turnieje i uczestnictwo w rozgrywkach ligowych, to jednak nie cały wachlarz możliwości rozwojowych w Radziszowiance – już od ponad 2 lat – chcąc podnosić nieustannie standardy pracy oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży – stworzyliśmy możliwość spędzania ferii zimowych oraz wakacji na obozach piłkarskich. W lutym 2018 roku – 38 dzieci przez tydzień brało udział w pól koloni, gdzie oprócz podnoszenia umiejętności piłkarskich, można było pojeździć na nartach, popływać na basenie i miło spędzić czas z rówieśnikami.

W sierpniu dwie grupy w kategorii wiekowej orlik i młodzik – w sumie 31 osób – spędziło aktywnie czas na tygodniowym obozie piłkarskim w Charsznicy. Do dyspozycji młodych adeptów piłki nożnej były świetnie przygotowane boiska z naturalną i sztuczna nawierzchnią, baseny oraz inne atrakcje w tym park linowy i Aquapark.

Nie tylko dzieci i młodzież podnoszą systematycznie swoje umiejętności piłkarskie – również kadra szkoleniowa Radziszowianki poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach szkoleniowych, konferencjach oraz stażach zyskuje nowe doświadczenia oraz kwalifikacje.

Wiosną 2018 roku zostało oddane do użytku nowe, pełnowymiarowe boisko, którego budowa rozpoczęta była jesienią 2016 r. Służy ono wyłącznie do rozgrywania meczów ligowych. Treningi wszystkich grup wiekowych odbywają się na bocznym, pełnowymiarowym boisku oraz mniejszym o wymiarach orlika z naturalna trawą. Obydwa boiska są oświetlone, dzięki czemu treningi mogą odbywać się do późnych godzin wieczornych.

Aktualnie jesteśmy na ostatniej prostej aby już wkrótce oddać do użytku kolejne – jakże potrzebne i długo wyczekiwane – boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 25 x 40 metrów, które dopełni infrastrukturę klubu oraz sprawi, że obiekt Radziszowianki będzie najbardziej kompleksowym w całej Gminie Skawina.

Odwodnienie terenu, utwardzenie podłoża, instalacja i montaż oświetlenia oraz piłkochwytów został zrealizowany dzięki zaangażowaniu, determinacji oraz nieocenionej pomocy firm i osób, którym poniżej pragniemy złożyć SERDECZNE PODZIĘKOWANIA!!!

 1. Wrobud – Jolanta i Zbigniew Pająk
 2. Henwal – Marcin Pocięgiel
 3. Jawi-Trans – Elżbieta i Wiesław Małysa
 4. Auto Centrum MEGA – Elżbieta i Grzegorz Wasyl
 5. Kółko Rolnicze w Radziszowie
 6. Rad-Bud – Elżbieta, Andrzej, Marek i Michał Wcisło
 7. Omnibus – Piotr Niedbała
 8. Madrocar – Ryszard Maslanka
 9. Bari-Kop – Bartek Wańda
 10. MM-Stal – Marcin Piszczek
 11. Kam-Bud – Kamil Kłyś
 12. Polfender – Zbigniew Dziewoński
 13. WW – Architektura – Wojciech Wójcicki
 14. Delta-Ww – Wojciech Wańda
 15. Rendes – Tadeusz Batko
 16. Go! Print – Krzysztof Górecki
 17. Talpa – Robert Lizak
 18. Tad-Bud – Tadeusz Byczyński
 19. SNS Łazarczyk – Przemysław Łazarczyk
 20. Full-Trans – Adrian Łazarczyk
 21. ZPUH Bobek – Jarosław Bobek
 22. Piekarnia Radziszów
 23. Józef Pustelnik
 24. Robert Pustelnik
 25. Jan Przeniosło
 26. Kazimierz Przeniosło
 27. Jarosław Marszałek
 28. Tomasz Jaskuła
 29. Grzegorz Solarz
 30. Kazimierz Smaciarz

 

Ostatnim etapem – jednak niezwykle kosztownym – będzie położenie sztucznej nawierzchni – trawy. Jesteśmy po kilku spotkaniach i rozmowach z władzami Gminy Skawina, liczmy bardzo na to, że wkrótce inwestycja zostanie zakończona a wiosenne treningi zawodników Radziszowianki, będą mogły odbywać się już na nowym boisku.

 

 Zarząd LKS Radziszowianka

 

 

www.radziszowianka.pl

 • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.