Radziszowianka Radziszów – Skawinka Skawina 5-0 (0-0)

Kuba Paciorek 1, Hubert Ziarko 2, Karol Sikora 1, Karol Lelek
Czyste konto:
Maciek Paciorek 🔥👏
Trener Michał Rzeszótko
Derbowy mecz rozpoczął się o nietypowej porze jak na mecz juniorów, bo dopiero w niedziele o godzinie 15:30 – mecz przyciągnął sporą liczbę kibiców oglądających dzisiejsze zmagania.
W pierwszej połowie drużyny grały bardzo asekuracyjnie, bez klarownych sytuacji. Akcje były raczej dziełem
przypadku niż zaplanowanymi kombinacyjnami obydwóch ekip.
W drugiej połowie zmiana Karola Lelka spowodowała duże ożywienie w ekipie Radziszowianki i to właśnie Karol dał prowadzenie naszym juniorom po ładnej asyście Kuby Paciorka.
Druga bramka była fantazją Kacpra Janika, który po podbiciu parę razy piłkę w górę uderzył na bramkę i zdobył gola na 2-0.
Od tego momentu Radziszowianka przejęła pełną kontrole nad meczem i kolejne bramki były tylko kwestią czasu.
Trzecią bramkę zdobył Kuba Paciorek, po minięciu paru zawodników i kapitalnym strzale z lewej nogi🔥.
Bramka na 4-0 to dzieło sztuki dwóch Karolów, Karol Sikora pieknym podaniem uruchomił Karola Górkę, który nie dał szans bramkarzowi Skawinki.
Bramkę na 5-0 zdobył Hubert Ziarko, który po minięciu obrony Skawinki uderzył perfekcyjnie w boczną siatkę.
Skawinka sporadycznie wyrywała sie do przodu, lecz tego dnia obrona i bramkarz Paciorek spisywali się świetnie.
Bramkarz kilkukrotnie przerywał piłki prostopadle na 20/30 metrze 💪
Trener Michał Rzeszótko:
„Mecz oczywiście miał dwa scenariusze, pierwsza połowa średnia, druga na duży plus.
Jestem bardzo zadowolony z wyniku, lecz gra musi być dużo lepsza. Bardzo zadowolony jestem z nowych zawodników, Kuby Paciorka i Kacpra Janika, którzy dadzą dużo jakości tej druzynie. Bardzo dobry mecz rozegrała również obrona, pewna z tylu i Maciek Paciorek, który w bramce spisał się dzisiaj świetnie przerywając szczególnie piłki prostopadłe na 30 metrze.
Gratuluje chłopcom takiego rezultatu i mam nadzieje, że z tej zwycięskiej ścieżki już nie zejdziemy”
Nowi zawodnicy:
*Kacper Janik – to ofensywny zawodnik, który na zasadzie wypożyczenia dołącza do naszej drużyny. Kacper występował wcześniej w druzynie Milenium Skawina trenował pod okiem Pawła Szwajdycha. Kacper to bardzo dobry technicznie zawodnik, potrafiący wygrywać pojedynki 1 na 1, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, z bardzo dobrym wykończeniem. W pierwszym swoim meczu zdobył bramkę. Gratulujemy i czekamy kolejne. Powodzenia Kacper 👏
*Kuba Paciorek – Kuba dołącza do nas na zasadzie wypożyczenia z Milenium Skawina, który również trenował pod okiem Pawła Szwajdycha. Kuba to lewonożny zawodnik, z bardzo dobrym strzałem. Potrafi również wygrywać pojedynki 1 na 1, dzięki swojej technice, oraz szybkości co pokazał już w pierwszym meczu.
Kuba był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w pierwszym swoim meczu ze Skawinką,w którym zanotował asystę i zdobył piękną bramkę, oraz raz po raz zagrażał obronie drużyny Skawinki. Powodzenia Kuba 👏