Radziszowianka – Zjednoczeni Złomex Branice 3:0

01.05.2021
Godzina 17.00

Bramki: Damian Danaj 26 i 65 oraz Kacper Maik 76.

Skład: Kuba Nędza, Tomasz Pilch, Tomasz Baliga, Piotr Niestój (’59 Rafał Wasyl), Radosław Lis (’70 Jakub Goncerz), Paweł Sosin (’77 Marcin Bierówka), Dawid Węgrzyn, Maciej Zięcik, Damian Danaj, Karol Kurek (’46 Kacper Maik), Maciej Wcisło (’80 Sebastian Romek).

Radziszowianka w swoim pierwszym meczu na wiosnę wygrała z drużyna Dziekanowi 2-1. W ten weekend podopieczni Krzysztofa Hajduka wystąpili na własnym obiekcie i zmierzyli się z bardzo solidną drużyną Złomexu Branice.

Gospodarze przeważali przez większość spotkania, czego efektem były trzy bramki na ich koncie po ostatnim gwizdku arbitra. Pierwszy kwadrans był spokojnym badaniem sił ale jednocześnie obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji bramkowych. Paweł Sosin dwukrotnie próbował zaskoczyć bramkarza gości ze stałego fragmentu gry, pierwsze uderzenie zostało sparowane na rzut rożny a przy drugiej próbie  ostemplował słupek. W 26 minucie po wrzutce w pole karne Piotrka Niestója, bardzo przytomnie zachował się Damian Danaj, który technicznym uderzeniem w długi róg przelobował bramkarza Złomexu.

W drugich czterdziestu pięciu minutach Radziszowianka potwierdziła swoją dominację. Na listę strzelców wpisał się ponownie Damian Danaj, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Macieju Wcisło, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Kolejna bramka padła w 76 minucie. Z uderzeniem aktywnego w tym spotkaniu Damiana Danaja z narożnika pola karnego, bramkarza Złomexu sobie poradził ale przy dobitce wprowadzonego w II połowie Kacpra Maika był już bezradny.

Udane otwarcie rundy wiosennej na własnym stadionie i w pełni zasłużone zwycięstwo Radziszowianki.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę 8 maja o godzinie 14.00 z drużyną Wróblowianki.