Relacja z festynu dla szkół podstawowych .

23.06.2022

źródło: https://futmal.pl/news/sportowe-atrakcje-dla-najmlodszych-w-radziszowie?fbclid=IwAR0zVUNkgJQUxj3SFPpUi5W0IWK9V9clopBBokHimtdbLf6XVtgd9Zs0K4s

Sportowe atrakcje dla najmłodszych w Radziszowie!

Radziszowianka Radziszów postarała się, aby początek wakacji był niezwykle atrakcyjny dla uczniów ze szkół podstawowych z okolicznych miejscowości. Dzięki wsparciu ministerialnego projektu Sport Dla Wszystkich, na boisku radziszowskiej drużyny udało się zorganizować Wielki Festyn Sportowy!

Kalendarzowe lato rozpoczęło się dopiero we wtorek, ale uczniowie pierwszych klas podstawowych już od jakiegoś czasu mogli poczuć się jak na wakacjach. Jak lepiej spędzić ten radosny czas, niż na świeżym powietrzu i w duchu sportowej rywalizacji? Prawdopodobnie nikt nie udzieli lepszej odpowiedzi! Radziszów wyszedł naprzeciw potrzebom swoich najmłodszych mieszkańców i w poniedziałek 20. czerwca na boisku miejscowej Radziszowianki zorganizowano Wielki Festyn Sportowy. Autorem całego zamieszania był Krzysztof Durlik, który wpadł na pomysł zorganizowania takiej imprezy przy wsparciu Ministerstwa Sportu. – Mieliśmy taki pomysł, żeby napisać projekt festynu sportowego do Ministerstwa Sportu. Nasz pomysł przeszedł przez wszystkie szczeble kontroli i otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu projektu Sport Dla Wszystkich. Sportowe obiekty Radziszowianki stanęły otworem nie tylko dla miejscowych dzieci, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości. Gościmy dzisiaj 300 dzieci ze szkół wiejskich w Radziszowie, Wielkich Drogach i Rzozowie. 

Głównym organizatorem całego wydarzenia była Radziszowianka, ale dziećmi opiekowali się także nauczyciele ze szkół, którzy przyjechali razem ze swoimi podopiecznymi na Wielki Festyn Sportowy. Na najmłodszych mieszkańców gminy Skawina czekała cała masa sportowych atrakcji. Organizatorzy dopilnowali, by każdy uczestnik wydarzenia nie miał nawet chwili na nudę. Oprócz tego skrzętnie pilnowano odpowiedniego nawodnienienia dzieci. Pogoda tego dnia była iście letnia i z nieba lał się gorący żar – opiekunowie zabawy dbali o regularne przerwy na picie i zaopatrywali swoich młodych podopiecznych w soki i świeże owoce. Upał nie zniechęcił rozemocjonowanych dzieciaków, które ochoczo korzystały ze wszystkich atrakcji.

Dla każdego coś miłego

Boisko Radziszowianki, które na co dzień gości mecze krakowskiej okręgówki, przemieniło się w wielki plac zabaw! Obiekty sportowe gospodarzy były w pełni przygotowane na szturm chętnych do wzięcia udziału w sportowej zabawie. Ogromna przestrzeń została świetnie zagospodarowana i dzieci mogły spróbować swoich sił w przeróżnych dyscyplinach sportowych i aktywnościach fizycznych. Na Wielkim Festynie Sportowym nie zabrakło kilku mini boisk do piłki nożnej oraz piaszczystego boiska do siatkówki plażowej. Uczestnicy wydarzenia mogli również wziąć udział w grach i zabawach drużynowych, które sprawdzały ich sprawność – slalomach, sztafetach, jak najszybszemu przekazywaniu sobie piłki oraz w sprawdzającym celność rzucie obręczą do pachołków. Oprócz tych konwencjonalnych rozrywek organizatorzy przygotowali dla dzieciaków kilka bonusów. Ogromną popularność zyskało malutkie boisko piłkarskie, które testowało umiejętność gry dwóch na dwóch. Przez cały czas trwania wydarzenia ustawiona była do niego długa kolejka chętnych spróbowania swoich sił. Do dyspozycji najmłodszych oddano również specjalne stanowisko, w którym można było potrenować celność swoich kopnięć oraz punkt obowiązkowy każdego festynu – dmuchane zjeżdżalnie. W samym centrum wydarzeń znalazło się również miejsce dla strefy „chilloutu”. Zmęczone gorącem dzieci mogły wejść pod parasole, napić się i znaleźć, bezcenny tego dnia, cień. 

Wszystkie wydarzenia toczyły się w duchu zdrowej sportowej rywalizacji. Na każdej z sekcji reprezentanci szkół z Radziszowa, Wielkich Dróg i Rzozowa mierzyły się między sobą i starały się udowodnić, że to ich szkoła jest najlepsza w okolicy! Wyniki schodziły oczywiście na dalszy plan i najważniejsza pozostawała możliwość aktywnego spędzenia czasu w gronie rówieśników. – Bardziej niż konkretny wynik, liczy się oczywiście dobra zabawa. Wszyscy uczestnicy na koniec wydarzanie otrzymają te same medale i dyplomy ufundowane przez Ministerstwo Sportu. Cieszymy się, że króluje tu dzisiaj zdrowa rywalizacja – tłumaczył Krzysztof Durlik. Same dzieciaki miały oczywiście na ten temat inne zdanie i z ogromną pasją i zaangażowaniem starały się pokazać z jak najlepszej strony w kolejnych konkurencjach. Wszystkim sportowym sekcjom towarzyszyły okrzyki radości i uśmiechnięte buzie rozemocjonowanych uczestników zabawy. 

Radziszowianka aktywizuje najmłodszych

Organizacja Wielkiego Festynu Sportowego przez LKS Radziszowiankę Radziszów, to kolejny dowód, że klubowi leży na sercu dobro najmłodszych mieszkańców nie tylko samego Radziszowa, ale także okolicznych miejscowości. Klub prowadzi na co dzień treningi dla kilku kategorii młodzieżowych i zachęca wszystkie dzieci do brania udziału w piłkarskich zajęciach. Po raz pierwszy zdecydowano się jednak na organizację tak dużego wydarzenia. Pierwszy raz próbujemy organizować takie wydarzenie. Mam nadzieję, że nie ostatni i w kolejnych latach ponownie stworzymy dzieciom możliwość do aktywnego spędzania wolnego czasu – nie ukrywał zadowolenia Krzysztof Durlik. Niewątpliwie Radziszów może być dumny z organizacji takiego przedsięwzięcia. Mniejsze miejscowości potrzebują jak największej liczby sportowych wydarzeń skierowanych przede wszystkim do najmłodszych. Każdy uśmiech dzieci, uczestniczących w zabawie, był z pewnością wielką nagrodą dla opiekunów i organizatorów imprezy, którzy pomimo upału nie tracili rezonu i z werwą godną podziwu zabawiali uczniów szkół podstawowych przez kilka godzin.  

Najlepszym podsumowaniem i oceną całego wydarzenia było zadowolenia uczestników festynu. – Pierwszy raz mamy okazję gościć w Radziszowie. Wszystko dzięki zaproszeniu organizatora imprezy i naszego wuefisty – Krzysztofa Durlika – tłumaczyła Urszula Cichórz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej imienia Armii Krajowej w Wielkich Drogach, która przyjechała tego dnia do Radziszowa wraz ze swoimi uczniami i dzielnie opiekowała się nimi na każdym kroku. Przy pytaniu o wrażenia dzieci, sprawy w swoje ręce wzięli sami zainteresowani. Pani Urszula zapytała się ich, czy są zadowolone, a w odpowiedzi usłyszeliśmy gromkie tak! 

-[FOTOGALERIA KRZYSZTOFA PORĘBSKIEGO

Impreza sfinansowana została z budżetu państwa w ramach projektu Ministerstwa Sportu „Sport Dla Wszystkich”.

 

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.