Radziszowianka Radziszów 3 - 2 Okocimski KS Brzesko

26.03.2023 - 11:00
Takie niedzielne wieczory to my lubimy
Dziś na własnym stadionie (w 19 kolejce 4 Liga Małopolska) wygrywamy 3:2 z drużyną Okocimski KS Brzesko – jednak samo słowo wygrana nie oddaje tego co działo się na boisku Był to mecz walki do samego końca!
Bardzo szybko bo już w 4 minucie goście za sprawą Konrada Kuliszewskiego zdobywają pierwszą bramkę. Nasi zawodnicy znają jednak stawkę tego spotkania i robią co mogą aby gonić wynik. Na odpowiedź jednak kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać do 25 minuty kiedy to w polu karnym ręką zagrywa Bartłomiej Mochel a sędzia spotkania – Arkadiusz Kmak – wskazuje na „wapno”. Karnego na gola pewnie zamienia Krzysztof Bociek (1:1). Jeszcze przed przerwą wychodzimy na prowadzenie za sprawą Dawida Serafina który z najbliższej odległości pakuje nogą piłkę do siatki  (2:1)
Podczas przerwy w kuluarach pojawiają się opinie że szybko powinniśmy zdobyć 3 bramkę aby mecz nieco się uspokoił – dzieje się jednak zupełnie inaczej
W 60 minucie spotkania, Mateusz Cięciwa przejął piłkę w okolicy środka boiska i pomknął z nią w kierunku bramki. Znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Konrada Kipka (2:2). Mecz stawał się coraz bardziej zacięty, a emocje sięgały zenitu, gdyż każda z drużyn chciała przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę!
W 71 minucie, niedawno wprowadzony do gry Patryk Jawień nieprzepisowo zablokował strzał Pawła Galosa. Sędzia dopatrzył się przewinienia ze strony gracza Okocimskiego i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się niezawodny Damian Danaj 3:2 Od tego momentu goście rzucili się do ataku aby wywieźć z Radziszowa choć 1 punkt. Rozpaczliwe ataki nie przyniosły jednak skutku i to nasza drużna może się cieszyć z jakże ważnych 3 punktów – BRAWO PANOWIE
PS
Dokładnie pamiętamy jak zakończył się mecz pomiędzy naszymi drużynami w rundzie jesiennej! Również prowadziliśmy 3:2 jednak gospodarze tego spotkania wyrównali w ostatniej akcji meczu – na całe szczęście ta historia się nie powtórzyła
PS 2
Wracając do emocji… udzieliły się ona również Kierownikowi drużyny gości – który najpierw został napomniany żółtą kartką, a po chwili czerwoną  i został odesłany na trybuny