Radziszowianka Radziszów 3 - 1 LKS Błękitni Modlnica

21.10.2023 - 15:00

5 liga małopolska KOLEJKA 11

Tym razem piłkarskie porzekadło że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, spełniło się tylko częściowo, kiedy to na w drugiej części spotkania goście z Modlnicy nawiązali bramkowy kontakt.

Już od pierwszych minut spotkania to nasza drużyna dominowała na boisku, a goście umieli odpowiedzieć tylko „LAGĄ” na swoich napastników… i tu trzeba przyznać że bramkarz Błękitnych umie w długie wybijanie piłki

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do minuty kiedy to Paweł Galos po uderzaniu głową nie dał szans „łapaczowi” gości (1:0). Kolejne trafienie zaliczył – jeszcze w pierwszej połowie – Łukasz Popiela (2:0) – wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po wznowieniu gry znów przejęliśmy inicjatywę, chcąc szybko zamknąć mecz… stało się jednak zupełnie odwrotnie, to drużyna LKS Błękitni Modlnica zdobyli bramkę kontaktowa (2:1).

Nasza przewaga nadal się utrzymywała. Raz po raz próbowaliśmy szybkimi kontratakami podwyższyć prowadzenie, zwłaszcza że goście zaczęli grać wysoko chcąc wyrównać stan meczu. Dopiero w 85 minucie piłkę dopadł Sebastian Stróżyk i nie dał szans bramkarzowi (3:1).

Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3️⃣:1️⃣ co pozwoliło nam wskoczyć na „pudło” i zmniejszyć stratę punktową do liderującej Wieczysta Kraków II ex aeugo  z Pcimianka Pcim na 2 punkty!

Zwycięstwo cieszy, jednak skuteczność już nie bardzo! 100% sytuacji w dzisiejszym meczu mieliśmy na pęczki – chociażby Damian Danaj dwa razy trafił w słupek i raz w poprzeczkę