Sprawdzian formy U-13

24.01.2023

Po nowym roku przygotowania do sezonu rozpoczęli nasi TRAMPKARZE MŁODSI.

Pierwsza gra kontrolna zaplanowana została na 22.01.2022, a przeciwnikiem była drużyna Szkółka Piłkarska Karpaty Siepraw, mecz natomiast rozgrywany został na Wielicka Arena Lekkoatletyczna 😍
Trenerzy obu ekip uzgodnili, że sparing odbędzie się w formie 3×40’, z 5 minutową przerwą po każdej tercji.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale wraz z upływającymi minutami przewagę mieli podopieczni Trenera Rzeszótko. Pierwszą bramkę po kapitalnym strzale z dystansu zdobył nasz zawodnik – Jan Krupnik, który z kilkudziesięciu metrów przelobował bramkarza 😮 – chyba sam był w szoku 😀, że to wpadło 1-0. Po składnej akcji Karpaty szybko wyrównały i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1-1.

W drugiej tercji wynik nie uległ zmianie i takim samym rezultatem (1:1) – jak pierwsze 40 minut – zakończyła się druga część spotkania, mimo znaczącej przewagi drużyny Radziszowianki. Co więcej nawet udało się zdobyć bramkę, ale trenerzy dopatrzyli się🧐 kontrowersji i nie została ona uznana🤷‍♂️

W trzeciej tercji widać było już znaczącą różnicę na korzyść naszego zespołu, graliśmy szybciej, składniej, wykorzystywaliśmy miejsce, które robił przeciwnik i w konsekwencji tworzyliśmy mnóstwo sytuacji. Bramki w ostatniej tercji zdobyli
⚽Mikołaj Lelek po strzale z dystansu,
⚽Julian Książek, który w pojedynku sam na sam zachował zimną krew, minął bramkarza i zdobył bramkę.
⚽Czwartą bramkę dla Radziszowianki zdobył Mikołaj Lelek, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu, którym podsumował swój dobry występ.
⚽Dodatkowo swoją debiutancką bramkę zdobył Kacper Friedel (AP Radziszowianka 2010), który dobił strzał z rzutu wolnego Huberta Piszczka, gdzie piłka odbiła się od poprzeczki.

Należy podkreślić, że każdy zawodnik z rocznika 2010 (AP Radziszowianka 2010), który został powołany na mecz zaprezentował się bardzo dobrze,
✅Dawid Jezioro, który w zadaniach defensywnych spisywał się kapitalnie, ale również w budowaniu akcji nie miał problemu.
✅Leon Madeja bardzo często kreował akcje ofensywne, oraz często odbierał piłkę przeciwnikom, nawet udało się zdobyć bramkę, która nie została uznana,