TRAMPKARZ C1: KSPN Pogoń Kraków – RADZISZOWIANKA 1:4

29.08.2023

Świetny mecz na inaugurację rozgrywek w II LIDZE OKRĘGOWEJ C1 zaliczyli podopieczni Trenera Michała Płazieńskiego
W pierwszej kolejce Trampkarze reprezentujący drużynę AP Radziszowianka 2010 trafili na mocny zespół KSPN Pogoń Kraków
Już od początku meczu nasi piłkarze pokazali iż mimo młodszego wieku, łatwo skóry nie sprzedadzą Pierwsze 20 minut spotkania to ciągłe ataki ze strony naszej drużyny – rywale w zasadzie nie wychodzili z własnej połowy! Sytuacji bramkowych mieliśmy przynajmniej kilka, jednak piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki, lub bramkarz gospodarzy był na posterunku! W kolejnych minutach mecz nieco się wyrównał, jednak to nasza drużyna cały czas prowadziła grę!
Pierwsze trafienie zaliczył dopiero w 3 minuty przed końcem pierwszej części spotkania, jeden z najmłodszych zawodników w naszej drużynie – Kacper Klimek (2011), który ze spokojem przelobował golkipera gospodarzy! (0:1)
Druga część spotkania rozpoczęła się fantastycznie! Już trzy minuty po gwizdku, Kuba Pawlik sprawdził umiejętności bramkarza, a ten musiał uznać wyższość naszego zawodnika! (0:2)
Na trzeciego gola naszej drużyny musieliśmy czekać do 60 minuty! Właśnie wtedy Leon Madeja mocno uderzył w kierunku bramki, bramkarz KSPN-u sparował piłkę w prawą stronę jednak, na jego nieszczęście w tym miejscu stał Kacper Friedel który dokończył dzieło (3:0).
Już 10 minut później (70′) pięknym strzałem popisał się Nikodem Ożóg i po raz czwarty bramkarz gospodarzy wyciągał pikę z siatki! (4:0). Warto zaznaczyć że będący na trybunach tata Nikodema aż popłakał się ze szczęścia widząc piękną bramkę i radość Nikosia na boisku!
Już w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali strzelić bramkę honorową. Wykonywali oni rzut wolny z okolic pola karnego – zawodnik KSPN Pogoń Kraków – Filip Olszewski – przymierzył w samo okienko bramki, a piłka po palcach naszego bramkarza Franka Klimczyka wpadła do siatki (1:4). Franek jak zawsze w takich sytuacjach jeszcze wracając do domu zastanawiał się czy mógł zrobić coś więcej podczas tej interwencji – jednak w całym meczu kilkukrotnie ratował drużynę przed stratą gola, popisując się wspaniałymi paradami
Więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy. Pewnie wygrywamy 1:4(0:1)!
Sama wygrana oczywiście bardzo cieszy, ale jest coś jeszcze! Gra naszych zawodników naprawdę mogła się podobać! Wiele składnych akcji, podania z pierwszej piłki, gra na całej szerokości boiska – to tylko niektóre z aspektów zasługujących na pochwałę! Podczas meczu zdarzały się również słabsze fragmenty gry, wynikające prawdopodobnie z utraty koncentracji – jednak to Trener wie najlepiej nad czym należy pracować!