Radziszowianka Radziszów – Hutnik III Kraków 5-5 (4-2)
Skład:
Kacper Gąstoł, Konrad Śladowski, Oskar Wójcik, Eryk Mrowec, Paweł Jarosz, Damian Sikora, Wojciech Marszałek, Adrian Wcisło,Filip Sarapata, Kacper Okarmus (C), Oliwier Kościelniak, Mikołaj Jezioro, Franek Wcisło, Krystian Haja, Kajetan Gąstoł, Łukasz Śladowski, Konrad Saferna, Szymon Przebinda
Trener: Michał Płazieński
Opis meczu:
Po kilku krotnym przekładaniu meczów w końcu zaczynamy rywalizację w lidze. Pierwszym przeciwnikiem bardzo silny Hutnik III Kraków.
Mecz rozpoczął się dobrze dla nas. Staraliśmy się wysokim pressingiem zmusić rywala do błędu. Jednak niestety w prostej sytuacji tracimy bramkę na 0-1. Dodało to pewności naszym przeciwnikom. Przejęli kontrolę nad tą częścią meczu. Niestety szybko straciliśmy bramkę na 0-2. W dodatku Oskar Wójcik zachował się bardzo nieodpowiedzialnie zagrywajac w polu karnym ręką. Sędzia podyktował rzut karny, na nasze szczęście zawodnik gości trafił w słupek. Ta sytuacja obudziła naszych chłopców. Bardzo dobrze pokazywał się Filip Sarapata oraz Oliwier Kościelniak którzy strzelając bramkę numer 1 i 2 wyrównali rezultat spotkania. Zdecydowanie druga część pierwszej połowy była pod nasze dyktando. Filip po bardzo dobrym stałym fragmencie gry strzela głowa bramkę na 3-2. Koniec pierwszej połowy.
Druga połowa dość nerwowo. Pojawiły się proste błędy w obronie. Jednak to my za sprawą świetnego rajdu i strzalu Krystiana Haji wychodzimy na prowadzenie 4-2. Ta bramka strzelona niestety spowodowała duże rozluźnienie w naszych szeregach. Proste błędy naszych zawodników spowodowały szybkie stracone dwa gole. Zrobiło się 4-4 A goście złapali wiatr w żagle. Niestety około 10min do końca tracimy bramkę na 5-4 ale jednak swoją walka do końca i determinacją dzięki dobrej akcji Kajetana Gąstola doprowadzamy do wyniku 5-5 .
Emocji było bardzo dużo w tym meczu.Chlopcy spisali się świetnie. Musimy szanować ten punkt zdobyty z faworytem naszej ligi.
Trener Płazieński po meczu:
„Dziękuję bardzo drużynie za to spotkanie. Dali z siebie dzisiaj wszystko co mieli. Hutnik jest bardzo groźnym zespołem. Musimy wyciągnąć wnioski ponieważ wygrywalismy juz 4-2 w drugiej połowie a mimo to zremisowaliśmy. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej 18 meczowej. Naprawdę każdy z chłopców chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Mamy szeroką kadrę i zdrowa rywalizacja jest potrzebna tym chłopcom do rozwoju. Pozostaje nam cieżko pracować i przygotować się do meczu z Lotnikiem Kryspinów”
Dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie, za doping – bez Was nie byłoby nas.