Radziszowianka Radziszów – Orzeł Pisaki Wielkie 2- 4
G.Cora, A.Wcisło,M.Filcek,P.Kubas,S.Poskróbek, M.Doroz,K.Sulima (C), K.Lelek, D.Sikora, Ł.Baranik,K.Okarmus,O.Sukta,K.Saferna,
A.Gurdak, G.Kraczek,N.Planta, K.Haja
Trener: Michał Płazieński
Opis meczu:
Nasza rywalizację w lidze zaczęliśmy od meczu na wyjeździe z trudnym rywalem Orzeł Piaski Wielkie. Początek meczu był pod dyktando gospodarzy. Nasi chłopcy dobrze się bronili, świetnymi interwencjami popisywał się nasz bramkarz Oskar Sukta. Przeciwnik miał bardzo dużo sytuacji i strzałów na naszą bramkę, jednak był bardzo nie skuteczny. Dlatego zdołał zdobyć tylko jedna bramkę po naszym błędzie w polu karnym, jednak Naszych trampkarzy to nie załamało. Staraliśmy się wykorzystać naszych szybkich zawodników i grać szybkim atakiem oraz z kontrataku. Po jednym z takich akcji bardzo bliski był zdobycia bramki Szymon i Łukasz niestety nie skuteczność w tym meczu była naszą bolączką. Po stałym fragmencie gry udało się doprowadzić do remisu bramkę zdobył Łukasz Baranik. Do przerwy 1- 1.
Druga połowę zaczęliśmy najgorzej jak mogliśmy. Po indywidualnej akcji napastnika gospodarzy. 2- 1. Po słabym początku zaczęliśmy się rozkręcać. Znowu mieliśmy 3 100% okazję do zdobycia bramki przez Krystiana Haje i Łukasz Baranika ale się nie udało. Przeciwnik oddawał dużo strzałów i niestety po jednym błędzie obrońców wynik 3-1 dla naszych rywali. Ostatnie 10min meczu naciskalismy, Szymon popisał się pięknym strzałem prawie z połowy ponieważ słońce oślepiło bramkarza piłka wpadła za plecy. Do końca 5 min a zrobiło się 3-2. Chłopcy dawali z siebie wszystko i zaryzykowali wyszli wysoko i niestety rywal zdobył bramkę na 4-2 Po kontrataku. Sędzia zakończył mecz.
Brawa dla chłopaków za walkę i chęć wygrania meczu. Nie odpuszczali, zostawili dużo zdrowia na boisku. Troszkę nam brakowało skuteczności i przy odrobinie szczęścia ten mecz mógł się zakończyć remisem lub wygraną.
To dopiero początek sezonu trzeba wyciągnąć wnioski i walczyć dalej.
Trener Michał Płazieński po meczu:
,,W dzisiejszym meczu podjęliśmy walkę z drużyną w moim odczuciu najlepszą w naszej lidze. Gospodarze wygrali zasłużenie, za to gratulacje, jednak mieliśmy dużo swoich szans których nie wykorzystaliśmy. Staraliśmy się grać szybkim atakiem i to się po części udawało. Świetnie w bramce spisywał się Oskar Sukta. Walczyliśmy jak mogliśmy. Trzeba wyciągnąć wnioski i walczymy dalej to dopiero pierwszy mecz”