27.09.2020

herb radziszowianka_new small

W meczu na szczycie w krakowskiej KO3, liderująca tabeli Radziszowianka doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Pogromcą radziszowian została Wiślanka Grabie.

Radziszowianka ma piekielnie mocną ekipę. Grający jeszcze niedawno w A klasie zespół Krzysztofa Hajduka, dominuje na poziomie okręgówki. W meczu na szczycie z Wiślanką w Grabiu, goście zaprezentowali futbol najwyższych lotów. A, że miejscowi wcale nie prezentowali się gorzej, obejrzeliśmy naprawdę ciekawe widowisko ekip które preferują kombinacyjny styl gry. Gospodarze rozpoczęli mecz najlepiej jak tylko mogli bo już w 2 minucie po dośrodkowaniu Nowaka z kornera, powietrzną walkę z Pilchem wygrał Kuligowski i głową otworzył wynik meczu. W 19 minucie do remisu doprowadził Pakosz, który wykorzystał koszmarny błąd defensywy Wiślanki i pognał samotnie na bramkę Kobyłki, z wiadomym skutkiem. Remis utrzymywał się do 39 minuty gdy Panek zagrał krótką piłkę w pole karne, a Nowak w pełnym biegu kopnął ją z dużego palca i po rękach bramkarza znalazła drogę do sieci.

Pierwsza odsłona to naprawdę świetne widowisko, oglądaliśmy szybkie akcje Cygnarowicza, Kuligowskiego, Panka, Jaworskiego czy Giermka, ale dzięki temu, że lider tabeli dysponował tercetem zawodników niestrudzonych i nie do zatrzymania, mieliśmy do czynienia z niezwykle emocjonującym widowiskiem. Mowa rzecz jasna o niezwykle pracowitym Bartłomieju Pająku, czy Kacprze Maiku który ma niesamowity zmysł do kreowania gry w środku pola oraz Tomaszu Pakoszu, którego na skrzydle nie tyle trudno było powstrzymać, ale nawet przewrócić. Temu tercetowi wtórowali jeszcze Węgrzyn i Sosin, a to wykreowało hit tej kolejki.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Wtedy to na argumenty do triumfu zapracowali gospodarze. Podopieczni Roberta Czopka także i w drugą połowę weszli znacznie lepiej od rywala i tym razem okazało się to kluczem do triumfu. Znacznie wyższe loty osiągnęła także gra Łukasza Nowaka w środku pola i to jego gol z 57 minuty po kapitalnej akcji Cygnarowicza z Jaworskim otworzył bramę do zwycięstwa. A ten gol paść mógł i nawet wcześniej bo w 50 minucie po koronkowej akcji Nowaka z Pankiem, Nowak pudłował nieznacznie z narożnika szesnastki, a próbował przecież jeszcze chwilę potem Cygnarowicz tyle, że w strzał włożył zbyt dużo siły i posłał futbolówkę hen daleko od bramki. Ten trzeci gol pozwolił miejscowym uwierzyć, że pokonanie lidera stanie się faktem. Gwoździem do trumny przyjezdnych okazała się jeszcze czerwona kartka dla Wasyla w 70 minucie i wtedy już wszystko stało się jasne. Pieczęć na triumfie postawił w 83 miunucie rezerwowy Fedoruk, który ze spokojem wykończył dośrodkowanie Panka ze skrzydła i miejscowi mogli rozpocząć świętowanie jakże ważnego zwycięstwa.

FUTMAL MVP wędruje do Łukasza Nowaka. I choć przyznać trzeba, że po pierwszej połowie głównym kandydatem do tego miana był Mariusz Panek, to progres w grze Łukasza Nowaka w drugiej połowie oraz dwa kluczowe dla losów meczu gole (na 2:1 tuż przed i na 3:1 niedługo po przerwie) wywindowały jego notowania na sam szczyt. Nowak po przerwie nie tylko znacznie więcej podejmował fizycznej walki o piłkę w środku pola ale i wkładał znacznie więcej pracy i kilometrów w budowanie akcji swojego zespołu.