III kolejka Juniorów Młodszych Orzeł Piaski Wielkie SMS Wieliczka – Radziszowianka Radziszów 1:2

13.05.2021

III kolejka Juniorów Młodszych – Rewanż za zeszły sezon 🏆
Orzeł Piaski Wielkie SMS Wieliczka – Radziszowianka Radziszów 1️⃣➖2️⃣( 0️⃣1️⃣)
Skład:
Maciek Paciorek – (C)Solarz, Jończyk, Krygier (65’ Maślanka) , Okarmus(55’ Sikora) – Płonka, Kuba Paciorek, Ziarko, Górka(70’ Karol Lelek), Janik(70’ Krystian Lelek) – Mazur (76’ Kałwa)
Trener: Michał Rzeszótko
Opis meczu:
Kolejna ligowa potyczka miała miejsce w Wieliczce na sztucznej nawierzchni, a rywalem naszych juniorów młodszych była drużyna Orła Piaski Wielkie, która w połączeni z SMS Wieliczka tworzy od tego roku jedną drużynę.
Mecz rozpoczął się dość ciekawie, obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji, najpierw dobrze interweniował nasz bramkarz – Paciorek, później w sytuacji sam na sam w boczną siatkę trafia Mazur.
Początek spotkania to lepsza gra gospodarzy, tworzyli składne akcje ale mimo tego to nasza drużyna objęła prowadzenie, bardzo dobre zagranie prostopadle do Górki, ten dograł do Paciorka, a w sytuacji sam na sam Kuba nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. 🔥
Druga połowa to nasza drużyna przejęła kontrole nad meczem i raz po raz zagrażała bramce rywali.
Dość szybko nasza drużyna wyszła na dwubramkowe prowadzenie, po ładnej piłce prostopadłej do Janika, który pewnie umieścił piłkę w siatce.
Dalsza cześć spotkania w naszym wykonaniu była konsekwentna, bez większych błędów, które mogły spowodować nerwowość w tym meczu.
Maciek Paciorek w drugiej połowie był można powiedzieć bezrobotny.
W drugiej połowie trener Rzeszótko dokonał sześciu zmian, każdy dostał swoją szanse.
Chwila dekoncentracji wdarła się w ostatnich paru minutach, gdzie po rzucie rożnym gospodarze złapali kontakt.
Na szczęście zabrakło czasu na zaatakowanie i wyrównania rezultatu tego meczu i 3 punkty w tym dniu jadą zasłużenie do Radziszowa ! 👊 ➕3️⃣
Warto wspomnieć, że pół roku temu to Orzeł cieszył się z wygrania meczu w Radziszowie również 2-1, także rewanż udany – dodatkowo trenerem Orła jest były podopieczny drużyny seniorskiej Radziszowianki Grzegorz Trela – powodzenia trenerze 💪👍
Trener Rzeszótko po meczu:
„Początek spotkania był bardzo trudny, widać było dużą kulturę gry drużyny przeciwnej, od 15 minuty zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, co przełożyło się na kontrole w późniejszym etapie meczu – za to wielkie brawa dla chłopaków.
Szkoda straconej bramki – musimy być bardziej skoncentrowani przez cały mecz + doliczony czas gry – bo to wtedy straciliśmy bramkę.”