Skład:
Kowalski – Filcek, Płonka, Doroz(70’ Sulima), Okarmus – Kuba Paciorek, Krystian Lelek(82’ Kubas), Marcisz(46’ Janik), Mazur, Pęgiel(60’ Paluchowski) – Słowiński(75’ Strugalski)
Trener: Michał Rzeszótko
PODSUMOWANIE OKIEM KIBICA
W niedzielny poranek do Radziszowa zagościł obecny lider 1 ligi juniorów młodszych – Zieleńczanką Zielonki, każdy zdawał sobie sprawę, że to będzie trudny mecz i nikt się nie pomylił. 🥊👊
Trener Rzeszótko dokonał trzech zmian w porównaniu z poprzednim meczem z Tramwajem Kraków. 🔛↩️
Pierwsza połowa przebiegała raczej pod dyktandem gości, spora liczba błędów powodowała, że spora liczba sytuacji pod branżowych mogła zakończyć się zdobyciem 2 lub trzech bramek, na szczęście do przerwy skończyło się tylko 0-1. ⚽️
Mimo, że nasza drużyna pierwsza stworzyła sobie dobrą okazję do strzelenia bramki to drużyna z Zielonek w późniejszym etapie kontrolowała przebieg pierwszej połowy. 🤭
Na drugą cześć połowy wyszła zupełnie inna drużyna, bardziej agresywna, nastawiona na zwycięstwo, zmotywowana, że los tego meczu uda się odwrócić i w 60 minucie bramke zdobył Wojtek Słowiński, który pokazał instynkt napastnika i znalazł się tam gdzie trzeba, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krystiana Lelka dopełnił formalności i wyrównał stan spotkania na 1-1. 👏
Widać było, że żadna drużyna nie chce tego meczu zremisować i ktoś tutaj zaraz strzeli zwycięskiego gola. ⁉️
W 75 minucie doszło do niepotrzebnej szarpaniny co podgrzało jeszcze temperaturę spotkania, która już była wysoka, posypało się parę żółtych kartek, na szczęście arbiter opanował sytuacje i ostudził głowy jednej i drugiej drużyny 🔝
Pod koniec meczu w akcji indywidualnej sfaulowany w polu karny został Kacper Janik, który swoją drogą dał dobrą zmianę i sędzia dyktuje rzut karny, była to już 92 minuta meczu, jedenastkę na bramkę jak tydzień wcześniej zamienił Kuba Paciorek i zrobiło się 2-1 💪🤩
Ostatnia akcja i rzut rożny dla gości, w polu karnym również znajdował się bramkarz Zielonek, po wybiciu piłki na przed pole kapitalnym strzałem w samo okienko popisał się zawodnik Zieleńczanki i zagwarantował Zieleńczance 1 punkt. 🥲
Prawdziwy roller coaster w Radziszowie, ale dla takich spotkań warto oglądać mecze naszej młodzieży. 👏
Trener Michał Rzeszótko po meczu:
„Mimo, że na pierwszą połowę wyszedł mój zespół przestraszony, spanikowany, bezpłciowy, tak w drugiej połowie byłem pod wrażeniem gry moich podopiecznych, znowu zmiany niektórych zawodników wprowadziły sporo ożywienia w poczynania zespołu i zmieniło oblicze spotkania.
Szkoda tej straconej bramki w ostatnich sekundach meczu, natomiast gdyby goście byli bardziej konsekwentni w pierwszej połowie, w drugiej nie mielibyśmy co odrabiać, także szanujemy ten 1 punkt i walczymy dalej, bardzo dziękuje kibicom za wsparcie, bo mecz był rozgrywany o trudnej porze”