Radziszowianka – Cedronka Wola Radziszowska: 4 – 2

Beamki: Marcin Sosin '8, Paweł Sosin ’29, Paweł Bodzioch 2 ’47, ’73.

Skład: Jakub Zubek, Łukasz Krupnik, Bartek Baliga, Rafał Wasyl, Marek Wcisło, Kamil Małysa, Mariusz Małysa, Paweł Sosin, Marcin Bierówka, Marcin Sosin, Paweł Bodzioch.

Derby Gminy Skawina dla Radziszowianki!!!

W niedzielne listopadowe popołudnie zmierzyły się drużyny Radziszowianki i Cedronki – te spotkania zawsze podnosza adrenaline oraz gromadzą liczna publiczność!!!
We wczorajszym meczu było wszysko co powinno być na dobrym spotkaniu: dobra gra w piłkę, 6 bramek, liczna widownia, gorący doping I świetna oprawa meczu!!!

Wynik został bardzo szybko otwarty, bowiem juz w 8 minucie po bardzo mocnym wykopie Kuby Zubka, do piłki w polu karnym doskoczył Marcin Sosin I uderzeniem pod poprzeczke dał prowadzenie Radziszowiance.
Gospodarze od poczatku meczu dominowali na boisku: twardą, zacięta i nieustępliwą gra opanowali środek pola gdzie iłkarze Cedronki zazwyczaj kończyli swoje ataki. W 29 minucie po wrzutce z prawej strony boiska uderzeniem z pół woleja popisał sie Paweł Sosin i podwyższając wynik na 2-0. Po jednej z nielicznych akcji i wydawało się w niegroźnej sytuacji, napastnik Cedronki zdobył kontaktowa bramkę. Do przerwy podopieczni Grzegorza Treli utrzymali prowadzenie 2-1.
Po zmianie stron sunęły zmasowane ataki na bramkę gości, już w 47 minucie przyniosły efekt w postaci 3 bramki strzelonej tym razem przez Pawła Bodziocha. straona kolejna bramka nie podcięła jednak skrzydeł zawodnikom Cedronki, za wszelką cenę próbowali zdobyć kolejna bramkę. Jednak to awodnicy Radziszowianki po 2 akcji Marcina Bierówki i Pawła Bodziocha podwyższyli wynik meczu.
W końcówce spotkania Cedronka zmniejszyła rozmiary porażki po strzeleniu gola z rzutu karnego.
Jednak na więcej bramek gości nie było juz czasu ale przedewszystkim okazji, bowiem blok defensywny oraz pomocy Radziszowianki na niewiele już pozwolił.

Bardzo ambitna gra, koncentracja oraz kulturalny dopin kibiców pozwolił drużyna stworzyć bardzo ciekawe spotkanie w którym zdecydowanie góra byli zadownicy LKS Radziszowianka!!!
DSC09787DSC09809DSC09838DSC09841DSC09844DSC09854DSC09860DSC09872DSC09876DSC09871DSC09816DSC09819DSC_2689DSC09805DSC09863DSC09878DSC_7806DSC_7734