Radziszowianka Na Miarę XXI wieku – Prośba o Wsparcie Budowy Mini Orlika

26.09.2015

Szanowni Państwo, Drodzy Kibice, Sympatycy Klubu LKS Radziszowianka, Mieszkańcy Radziszowa i Gminy Skawina.

LKS Radziszowianka jest klubem który powstał w 1974 roku i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Aktualnie posiadamy 9 drużyn piłkarskich we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych począwszy od: skrzata, żaka, orlika, młodzika, trampkarza, juniora (młodszy i starszy) a zakończywszy na 2 drużynach seniorów. Łącznie na chwile obecną zgłoszonych jest ponad 170 zawodników w tym 130 poniżej 18 roku życia.
Klub zatrudnia 7 licencjonowanych trenerów dedykowanych do odpowiednich grup wiekowych oraz koordynatora ds. szkolenia dla grup dziecięcych i młodzieżowych, który zapewnia ciągłość oraz właściwą jakość szkolenia. Właśnie na ten element Zarząd klub kładzie duży nacisk aby dzisiejsi 5 – 15 latkowie mieli zapewnione optymalne warunki rozwoju i możliwość podnoszenia umiejętności piłkarskich.
Aby tak się stało, nowo wybrany Zarząd LKS Radziszowianka – styczeń 2015 – zdefiniował i jasno określił długofalowe cele na najbliższe 3 lata. Jednym z elementów jest wspomniana powyżej praca z dziećmi i młodzieżą.
Kolejnym jest nawiązanie oraz zacieśnienie współpracy z Gminą Skawina, Przedszkolami, Szkołami Podstawowymi oraz Gimnazjami, by dać zdecydowanie większe możliwości spędzania czasu oraz warunki do podnoszenia sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.
Ostatnim, jednak niezwykle istotnym oraz kosztownym elementem realizacji wizji klubu, jest stworzenie optymalnej, kompleksowej infrastruktury obiektu która będzie nie tylko wizytówką Radziszowa ale również Gminy Skawina.
Od stycznia 2015 udało się już zrealizować wiele inwestycji m.in.:
• rozbudowa szatni (dodatkowe piętro budynku),
• remont „starego budynku”,
• kompleksowa modernizacja oraz remont ogrodzenia,
• budowa wiaty klubowej,
• utwardzenie parkingu wewnętrznego,
• instalacja oświetlenia płyty głównej boiska,
• nagłośnienie stadionu,
• przygotowanie terenu pod boisko wielofunkcyjne,
• remont bocznej płyty boiska, która w połowie 2016 zostanie w pełni oddana do użytku i stanie się boiskiem głównym.
Na rok 2016 planowane są kolejne inwestycje, które sprawią, że obiekt będzie jeszcze bardziej kompleksowy oraz atrakcyjny pod wieloma względami:
• budowa ogrodzenia głównej płyty boiska,
• budowa boiska do piłki siatkowej,
• budowa placu zabaw dla maluchów,
• budowa siłowni zewnętrznej,
• modernizacja oraz rozbudowa parkingu zewnętrznego,
• budowa boiska wielofunkcyjnego.
Na dzień dzisiejszy klub funkcjonuje dzięki dotacjom Gminy Skawina oraz kilku sponsorom, którzy od pewnego czasu na miarę swoich możliwości pomagają klubowi. Zarząd klubu oraz grupa kilku osób działają charytatywnie poświęcając swój prywatny czas na realizację powyższych, ambitny celów.
Aby rozwijać nieustannie Klub, podnosić standardy pracy z młodzieżą, realizować wspomniane inwestycje – Klub potrzebuje dużego wsparcia i nie tylko finansowego.
Największym wyzwaniem w 2016 roku, będzie budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego (mini orlika) ze sztuczną nawierzchnią, gdzie będzie można grać nie tylko w piłkę nożną ale również w piłkę ręczną, koszykówkę czy też tenisa ziemnego. Boisko będzie w pełni wyposażone, ogrodzone oraz zostanie zainstalowane oświetlenie aby móc korzystać z niego również w godzinach wieczornych. Ponadto obiekt będzie monitorowany aby zapewnić standardy bezpieczeństwa.
Na chwilę obecną, Klub przygotował już projekt oraz otrzymał pozwolenie na budowę takiego boiska. W sierpniu bieżącego roku, wykonano już wytyczenie, wstępne utwardzenie terenu oraz przygotowano studnię do melioracji powierzchni boiska.
Aby sprostać temu wyzwaniu, Zarząd LKS Radziszowianka zwraca się z uprzejmą prośbą do Wszystkich Kibiców, Sympatyków, Przedsiębiorców, Mieszkańców Radziszowa i Gminy Skawina o wsparcie finansowe, które pozwoli Nam rozpocząć prace związane z budową tego Mini Orlika już wiosną 2016.
Jesteśmy przekonani, że każdy z Nas może w jakiś sposób pomóc w realizacji tej szlachetnej inwestycji, która będzie służyć Naszym dzieciom nie tylko dzisiaj ale również w kolejnych latach, dlatego też liczymy na Państwa wsparcie.
Już dzisiaj – Zarząd LKS Radziszowianka dziękuje za okazane wsparcie!!!
Liczy się każda złotówka!!!
Zachęcamy do współpracy – Zapraszamy do Radziszowa!!!

Pieniądze prosimy wpłacać na konto klubu:
LKS Radziszowianka
Numer Konta Bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
36 85910007 0310 0562 0098 0001
z dopiskiem: Mini – Orlik, darowizna.

W razie dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt:

Nasz adres:
ul. Skawińska 3
32-052 Radziszów
Kontakt z klubem:
Prezes Zarządu: Grzegorz Wasyl, tel. 606 417 713
V-ce Prezes ds. Finansowych: Michał Baliga, tel. 605 290 349
Portal klubowy:
www.radziszowianka.pl5 (2)4 (2)3 (2)2 (1)1 (2)


Komentarze

 1. elvis - 26.09.2015 at 18:59

  Swietna inicjatywa!!! W końcu właściwe osoby wzieły się za zarządzanie klubem i widać juz efekty po pół roku!!! Oby tak dalej – a ludzie napewno zaczną pomagac klubowi!!!

  Odpowiedz
 2. Kibice - 26.09.2015 at 19:33

  Gratuluje zaangażowania i pomysłów, warto wspierać projekty, dzięki którym młodzież może się rozwijać tym bardziej, że widać coraz większy potencjał w klubie. Powodzenia!

  Odpowiedz
 3. Piotr - 26.09.2015 at 19:36

  Super przedsięwzięcie! fajnie, że są ludzie, którzy mają pomysły i ochotę angażować się w tego typu projekty. Trzymam kciuki!!!!

  Odpowiedz
 4. Radziszów - 26.09.2015 at 22:16

  Patrząc na efekty jakie mają miejsce na Radziszowiance pozwolę sobie wyciągnąć wniosek, iż warto przyczynić się do dalszego rozwoju klubu wpłacając kilka złotych. I tak też zaraz uczynię 🙂

  Odpowiedz
 5. Zbyszek - 14.10.2015 at 7:24

  Gratuluje swietnego pomyslu. Mam nadzieje, ze wszyscy, ktorzy moga pomoc, hojnie wspomoga klub w tym przedsiewzieciu. Pamietajmy, ze w klubie trenuje ponad 150 mlodych chlopcow. a Zarzad Klubu nie robi to dla siebie, tylko dla nich. Oni powinni trenowac na rownej nawierzchni, aby od najmlodszych lat szkolic technike. Dzisiaj klub bez sztucznej nawierzchni nie moze sie rozwijac. Dlatego Przedsiebiorcy Radziszowa i okolic, Dziadkowie i Babcie, Ojcowie i Matki, Sympatycy i Kibice siegnijcie do portfeli. Jestem z Wami i doloze swoja cegielke.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

 • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.