Radziszowianka – Nadwiślan Rusocice: 4 – 0

10.10.2015

Skład: Dawid Maślak, Łukasz Krupnik, Rafał Wasyl, Bartek Baliga, Marek Wcisło (78′ Tomasz Tomczyk), Jacek Okarmus, Mariusz Małysa, Paweł Sosin, Bierówka Marcin, Piotr Kubas (64’Krzysztof Stefaniak), Marcin Sosin (58′ Dariusz Małysa)

Bramki: Łukasz Krupnik 22′, Marcin Sosin 2 – 40′ i 44′, Marcin Bierówka 62′.

W wyjatkowo zimne sobotnie popołudnie odbył sie mecz na stadionie w Radziszowie pomiędzy Radziszowianką a drużyna Nadwiślanu Rusocice.
Podopieczni Grzegorza Treli rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressing I bardzo szybko zaczęli dominowac na boisku. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska lub też na połowie druzyny z Rusocić. Po pierwszym kwadransie gry powinno być juz 2-0 dla Radziszowianki po składnych akcjach – niestety Marcin Sosin i Piotr Kubas nie wykorzystali dogodnych sytuacji.
W 22 minucie po rzucie rożnym kapitalnym uderzeniem głowa popisał sie Lukasz Krupnik wyprowadzając drużyne gospodarzy na prowadzenie.
PiłkarzE Nadwiślan grali bardzo agresywnie często dopuszczając sie fauli które kwalifikowały sie co najmniej na żółtą kartkę. Taka postawa nie zdeprymowała jednak zawodników Radziszowianki, którzy nie dając sie sprowokowac grali składnie szybkimi podaniami.
W 40 minucie spotkania świetnie rozegrana została piłka w okolicach pola karnego – tym razem Marcin Sosin nie dał szans bramkarzowi gości i Radziszowianka prowadziła juz 2-0. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się I połowa meczu, z prawej strony wyprowadził piłke Marek Wcisło, kiwnął przeciwnika w okolicach środka boiska i idealnie wrzucił piłke w pole karne do Marcina Sosina, który idealnie uderzył w długi róg bramkarza Nadwiślan: 3-0.

II polowa rozpoczęła się w dobrym tempie, co chwila na bramke gości sunął atak za atakiem i większość akcji mogła przynieść kolejne bramki.
W 62 minucie meczu z narożnika pola karnego oddał strzał Marcin Sosin, Bramkarz nie złapał jednak piłki a skuteczna dobitką popisał sie Marcin Bierówka.
Pomimo jeszcze kilku szans wynik spotkania nie uległ zmianie. Warto odnotowac jeszcze bardzo ładne uderzenie z 20 metrów Bartka Baligi, które z wielkim trudem wybronił bramkarz gości oraz niewykorzystaną szansę na 2 gola w tym meczu przez Łukasza Krupnika.

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu drużyny Radziszowianki – zwłaszcza I połowa – szybkie akcje, dużo składnych zagrań z pierwszej piłki, skuteczne odbiory w środkowej strefie boiska oraz niezwykle rozważna i odpowiedzialna gra bloku defensywnego!!!

Jeśli tak będą wyglądać pozostałe mecze które są jeszcze do rozegrania w tej rundzie, będziemy dopisywać systematycznie po 3 punkty do konta Radziszowianki.