SPORTOWE FERIE 2017 – ORLIKI & MŁODZIKI

11.02.2017

image description

Sportowe Ferie 2017 zakończone !!!

Powiedzenie: „Wszystko co dobre – szybko się kończy” najlepiej chyba oddaje i zarazem podsumowuje Sportowe Ferie 2017 z Radziszowianką. W ostatnim tygodniu ferii bohaterami wydarzeń byli chłopcy z kategorii wiekowej orlik oraz młodzik. Bogaty i napięty plan zajęć dostarczał mnóstwo atrakcji w postaci sportowych zmagań, wydarzeń kulturalnych i niezapomnianych chwil. Nawiasem mówiąc było wszystko czego młody sportowiec może sobie życzyć. Zatem po kolei i od początku …

Tak jak w przypadku młodszej grupy zarówno i tym razem spotykaliśmy się wspólnie wszyscy na zbiórce.  Następnie przetransportowani na halę LO w Skawinie rozpoczynaliśmy dzień od pożywnego śniadania. Codzienne zajęcia wymagały od Nas dużo energii. Dlatego wykład o zdrowym odżywianiu i prawidłowych nawykach żywieniowych, z którym zapoznali się nasi mali piłkarze powinien na dobre zagościć w ich domach. Tym bardziej, że nasi mali sportowcy z dnia na dzień rozumieli to jeszcze lepiej i na talerzach pozostawało coraz mniej J. Codzienne zajęcia ukierunkowane na doskonalenie umiejętności piłkarskich przeplatane były wykładami i spotkaniami z ciekawymi postaciami (Antoin Griezmann, Damian Radowicz, John Terry). Wszyscy uczestnicy ferii poddani byli także testom piłkarskim, które obowiązują przy naborze do Akademii Młodych Orłów PZPN. Dzięki temu każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności i porównać je z innymi. Ponadto, wizyta w Muzeum Regionalnym w Skawinie, a później konkurs wiedzy o tematyce gminnej i sportowej dodatkowo uzupełniał bogaty program naszych ferii. Nie sposób się chyba nie zgodzić, że jednak najwięcej atrakcji naszym podopiecznym sprawiła wizyta na basenie oraz lodowisku. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku zabawa była przednia. Upadkom i siniakom na lodowisku zazwyczaj towarzyszył uśmiech, a nie grymas bólu co zresztą doskonale widać na załączonych zdjęciach. Najlepsze atrakcje zostawiliśmy jednak na koniec. W piątek z samego rana wybraliśmy się wszyscy wspólnie na stok narciarski do Harbutowic. Powitała nas piękna i słoneczna pogoda. Warunki wręcz wymarzone na białe szaleństwo. Pod okiem trenerów oraz instruktorów narciarskich tym razem uczyliśmy się i doskonaliliśmy jazdę na nartach. Ci, którzy radzili sobie całkiem dobrze mieli okazję zmierzyć się z naprawdę wielką Szklaną Górą. Wszyscy bez wyjątku dawali sobie świetnie radę. Zabawom na śniegu nie było końca. Tylko zaplanowany wcześniej posiłek i wzmożony apetyt mógł przerwać taką sielankę. Z wypiekami na twarzy tym razem zajadaliśmy się kiełbaską z grilla i grzaliśmy ciepłą herbatką.

Wtedy nadszedł także czas podsumowań… Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Wręczyliśmy również nagrody za konkurs wiedzy, w którym najlepszymi okazali się: III m-ce ex equo Janek Podstawa i Kacper Okarmus, II m-ce Karol Jaskuła, a zwycięzcą zmagań był Kacper Mazur. Serdecznie gratulujemy wiedzy naszym zawodnikom. Na koniec wszyscy wspólnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy opiekunom za wspaniała zabawę.

Takim oto mocnym akcentem zakończyliśmy Sportowe Ferie 2017…

Uchylając rąbka tajemnicy już powoli przygotowujemy się i myślimy o kolejnych atrakcjach dla naszych podopiecznych … J

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim Tym, dzięki którym nasze Sportowe Ferie były możliwe:

  • UMiG Skawina,
  • Pan Czesław Gąsiorowski – Muzeum Regionalne w Skawinie,
  • Pan Wiesław Małysa – Stok narciarski „Szklana Góra”
  • Pan Paweł Książek – firma Trans-Al,
  • Trenerom, opiekunom i wszystkim tym, których tutaj nie sposób wymienić…
« z 2 »
DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA KOLEJNYM RAZEM !!!

paski_SKAWINA_miasto-otwarte-na-4

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.