sportowe ferie 2018 z radziszowianka – tydzień II

28.02.2018

herb-bez-tla

skawina logo kolor

Projekt Współfinansowany z Budżetu Gminy Skawina

19 – 23.02.2018

ZIMOWE FERIE NA SPORTOWEJ PÓŁKOLONII 2018!!!

OPIEKUNOWIE PÓŁKOLONII – MARCIN DUDAŁA, SŁAWOMIR DACIUK.

 

  • Poniedziałek 19.02.2018 – MUZEUM REGIONALNE – SPARING z TKS Skawinka

 

W drugim tygodniu ferii młodzi piłkarze i piłkarki LKS Radziszowianka z roczników 2007-2010 rozpoczęli „Sportowe Ferie 2018 z Radziszowianką”

Pierwszego dnia od razu udaliśmy się autokarem do Muzeum Regionalnego w Skawinie. Na miejscu czekał na nas Kazimierz Wielki, który opowiedział nam historie zamku skawińskiego, który niegdyś stał w miejscu istniejącego dziś pałacyku „Sokół”, w czasie ciekawego wykładu dzieciaki wycinały wielki zamek z tektury, na wzór tego z opowieści.

Następnym przystankiem była hala Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, która będzie naszą bazą przez najbliższe 4dni. Po obiedzie w ramach niespodzianki zagraliśmy sparing z TKS Skawinka, nasi młodzi podopieczni dużo pograli, bawiąc się przy tym równie dobrze, bo przecież o uśmiechy dzieci nam chodzi. Pierwszy dzień, bardzo intensywny za nam

  • Wtorek i Środa 20-21.02.2018 – BASEN/LODOWISKO

Dzień rozpoczęliśmy od II śniadania i udaliśmy się na trening w którym ćwiczyliśmy prowadzenie piłki i podania.

Po wspólnym obiedzie i chwili dla siebie starsza grupa udała się na basen, a młodsza na lodowisko( kolejnego dnia nastąpiła zmiana) Na basenie pan Ratownik powiedział jak należy się zachowywać bezpiecznie i jak korzystać z atrakcji wodnych i zaczęła się zabawa.

W tym czasie grupa trenera Sławka po zaopatrzeniu w kaski i łyżwy rozpoczęła jazdę figurową na lodzie, lub może lepiej „Gwiazdy Tańczą na Lodzie” Było mnóstwo wywrotek, zabawy i uśmiechu na twarzy, ale co najważniejsze wszyscy dali radę!

  • Środa 21.02.108 – TESTY AMO

Głównym zadaniem pierwszej części dnia były testy sprawności fizycznej i piłkarskiej, testy które przechodzą wszyscy kandydaci którzy aspirują do Akademii Młodych Orłów, projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po krótkiej teorii i zapoznaniu się z zadaniami przeszliśmy do testów.

Zawodnicy podzeleni na dwie grupy, mieli do wykonania 4 próby, pierwsze dwie wykonywali pod okiem trenera Sławka: 6 zwrotów z piłką na ocinku 5 m na czas i żonglerka w kwadracie 5×5 przez 30s. W tym czasie trener Marcin mierzył czasy w kolejnych dwóch próbach: bieg po slalomie bez piłki i bieg z piłka po slalomie.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie 100%. Warto wyróżnić Adriana Wcisło który miał najlepsze czasy; 13,8 w biegu po slalomie, biegu z piłka 16,7 i w zwrotach15,2, oraz Patrycje Orlicką która w żonglerce miała 37 odbić.

  • Czwartek 22.02.2018 – MINI TURNIEJ – TEST WIEDZY

W czwartek rozstrzygnęliśmy zwycięzców testu z wiedzy sportowej i lokalnej. Najlepsi okazali się Jan Podstawa, Patrycja Orlicka i Radek Liskiewicz.

W mini turnieju padło mnóstwo goli a najlepsi okazali się Granatowi, najlepszym strzelcem został Adrian Wcisło który strzelił 15 bramek.

To ostatni dzień na sali LO gdzie mogliśmy trenować, bawić się i grać na najlepszej sali w Skawinie.

  • Piątek 23.02.2018 – SZKLANA GÓRA

Ostatni dzień Sportowych Ferii z Radziszowianka spędziliśmy w Harbutowicach na stoku narciarskim Szklana Góra. Sprawy organizacyjne , dobór sprzętu, zakup karnetów i mogliśmy udać się na stok.

Pod okiem instruktora sprawdziliśmy umiejętności dzieciaków na „oślej łączce” i po dokładnej selekcji, jedna grupa udała się na wyciąg krzesełkowy a druga pod okiem trenera Marcina zdobywała pierwsze szlify, trzeba zaznaczyć że wszyscy „nowicjusze” po kilku wskazówkach potrafili samodzielnie i bez upadku zjeżdżać na małej górce.

Po trzech godzinach białego szaleństwa udaliśmy się na gorącą herbatę i ciepły posiłek. Wszystko co dobre szybko się kończy, Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, słodkie upominki i z uśmiechem na twarzy udaliśmy się w drogę powrotną do Radziszowa.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!!

skawina logo kolor paski_SKAWINA_miasto-otwarte-na-sport paski_SKAWINA_miasto-otwarte-na-3

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.