Krakus Swoszowice – Radziszowianka Radziszów 2-4 (1-1)

Bramki: Mazur 39’, 55’, 80’, Ziarko 75’

Skład: Paciorek, Lenik, Morawa, Solarz, Filcek, Mazur, Ziarko, Kurzyna, Kałwa, Czarnomorski, Maślanka

Rezerwa: Skrobiszewski, Rydz, Staniszewski, Cora (Br),

Przez cały mecz dużo się działo, każdy zespół miał swoje 5 minut, w początkowej fazie meczu zespół Radziszowianki miał parę sytuacji lecz błędnie podejmowane decyzje nie zakończyły się bramkami, okazję mieli też gospodarze lecz dobrze tego dnia dysponowany Paciorek nie dał się pokonać. W minucie 35 zdekoncentrowana obrona Radziszowianki dała się minąć jak pachołki i w sytuacji sam na sam straciła bramkę. Tusz przed przerwą kapitalną akcją oskrzydlającą popisał się Kałwa, który dośrodkował do Mazura, ten uderzając w samo okno wyrównał wynik meczu. Druga połowa była również podobna, widać było, że drużyna, która strzeli bramkę wygra to spotkanie.

I w 50 minucie Radziszowianka jako pierwsza wyraziła chęć zgarnięcia 3 punktów w tym meczu, po dośrodkowaniu Mazura z rzutu rożnego piłka bezpośrednio wpadła do bramki. Od tego momentu Radziszowianka przejęła kontrolę nad przeciwnikiem i udokumentowała przewagę bramką na 3-1 autorem Ziarko, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Na parę minut przed końcem kapitalną bramką popisał się… obrońca Radziszowianki tylko nie trafił do tej bramki co trzeba 3-2.

Ostatnia akcja należała do Kałwy i Mazura, którzy w podobny sposób jak bramka numer 1 strzelili po raz czwarty. Tym razem po rajdzie prawą stroną i dośrodkowaniu tego pierwszego z głowy uderzył Mazur i zgarnął w tym meczu hattricka, a Radziszowianka zasłużenie wywozi 3 punkty ze Swoszowic.

3 KOLEJKA

W trzeciej kolejce przyszło rywalizować drużynom, które spotkały się w zeszłym roku w tej lidze, przypomnijmy, że dwa tamte spotkania wygrała Clepardia Kraków.

Radziszowianka Radziszów – Clepardia Kraków 2-1 (2-0)

Bramki: Rydz 25’, Ziarko 35’

Skład: Paciorek, Lenik, Morawa, Solarz, Maślanka, Mazur, Ziarko, Kurzyna, Kałwa, Lelek, Czarnomski,

Rezerwa: Skrobiszewski, Rydz,

Do Radziszowa przyjechała faworyzowana Clepardia Kraków, lecz to gospodarze wyszli wysokim pressingiem, który przynosił raz za razem odbiór piłki na połowie przeciwnika i dzięki temu stwarzały się sytuacje. Pierwszą bramkę po dośrodkowaniu Mazura z rzutu rożnego zdobył Bartłomiej Rydz.

Druga bramka padła po odbiorze piłki dzięki wysokiemu podejściu na połowę przeciwnika, autorem Ziarko, który popisał się ładnym strzałem z 16 metrów. Pierwsza połowa dla bramkarza i obrony Radziszowianki była o dziwo bardzo łatwa bez sytuacji bramkowej dla Clepardii.

Druga połowa już była nieco inna, w przewadze była drużyna gości, która ciągle zagrażała bramce Radziszowianki lecz nasi trampkarze raz zarazem wychodzili obronną ręką z każdej sytuacji.

Kontry już nie były tak groźne jakby trener gospodarzy tego oczekiwał. Na 15 minut przed końcem Clepardia zdobyła bramkę kontaktową i do końca wynik był nie pewny. Na szczęście 3 punkty zostają w Radziszowie i chłopcy zasłużenie mogli świętować sukces po pokonaniu drużyny Clepardi Kraków.