Wyjazd do Grębałowa-Junior Starszy

15.06.2015

W niedzielne przedpołudnie jun.str. wyjechali na mecz do Grębałowianki.Wiedzieliśmy jaki ciężar gatunkowy spoczywa na Nas gdyż tylko zwycięstwo przedłużało szanse awansu do pierwszej ligi(JŻ).Pomimo iż w szatni ustaliliśmy co mamy robić pełna koncentracja przez 90 min mocna motywacja zespołu i niestety jedna z pierwszych akcji gospodarzy fatalny błąd naszego zespołu i w 5 min przegrywamy 1-0.Kolejne minuty to nasze ataki i grozne kontry gospodarzy.Pomimo iż wypracowaliśmy jeżeli dobrze licze 5 znakomitych sytuacji to ani P.Sosin dwukrotnie B.Firlej,M.Firlej oraz K.Niechaj nie potrafili zamienic tych okazji na gola i do przerwy 1-0.W szatni powiedziałem chłopakom,że mamy 45 min aby odwrócić losy meczu i liczyć się w walce o awans.Wychodzimy na boisko gwizdek sędziego mija minuta długa piłka w naszą strefe obronną znów katastrofalny błąd i niestety 2-0.W 56min świetny strzał K.Niechaja trafia w poprzeczkę.Sytuacja bardzo mocno skomplikowana lecz wierzyłem w swoich zawodników wiedzieliśmy iż jesteśmy zespołem dużo lepszym piłkarsko oraz przede wszystkim fizycznie.Od 60min zobaczyłem najlepsze 30min w tym sezonie mojego zespołu.Więc po kolei.63 min dogranie piłki w pole karne faulowany P.Sosin jedenastka pewnie wykorzystana przez B.Firleja.72min piękną akcje naszej drużyny finalizuje P.Sosin dopełniając formalności kieruje piłke do pustej bramki 2-2.W kolejnej minucie świetne podanie od M.Szczyrbaka otrzymuje M.Firlej mija bramkarza zostaje zachaczany w polu karnym jednak sędzia dopatruje się przypadkowego zagrania ręką i niestety tracimy szanse.2 min później M.Firlej trafia w słupek a w kolejnej akcji P.Sosin minimalnie przestrzeliwuje obok słupka.W 78 min P.Sosin znów po krótkim rogu trafia w słupek.83 min i euforia B.Firle pięknym strzałem z 20 metrów wyprowadza Nas na prowadzenie 2-3.Kolejna akcja potężny strzał M.Firleja bramkarz przenosi na rzut rożny.86 min Ł.Fic marynuje sytuacje sam na sam.W doliczonym czasie gry wyprowadzamy świetną kontrę piłke otrzymuje K.Niechaj spokojnie mija bramkarza i posyła piłkę do pustej bramki sędzia kończy mecz i coś co wydawało sie niemożliwe staje się faktem WYGRYWAMY i przy remisie drużyny Energi ze Zwierzynieckim 1-1 już a może aż jednego punktu potrzebujemy w ostatnim meczu sezonu na własnym obiekcie z drużyną Energi do upragnionego awansu.

Wierzyłem do samego końca w chłopaków i to co pokazali przez ostatnie pół godziny to jest to na co ich stać jest to naprawdę znakomity zespół który bardzo dużo potrafi zrobić na boisku co pokazał mecz w Grębałowie.Cały zespół zasłużył na wielkie brawa ale szczególnie chcę wyróżnić naszych skrzydłowych K.Niechaja oraz M.Firleja to oni wypracowali większość sytuacji które zamieniliśmy na bramki.BRAWO CHŁOPAKI

Skład naszego zespołu;Marczuk-M.Fic-Karaś-Szczyrbak-Talaga(C)72Ł.Fic-M.Firlej-Basta-B.Firlej-Niechaj-Prusak(63 Kowalski)-SosinDSC05168DSC05171DSC05183DSC05176DSC05180DSC05203DSC05205DSC05213DSC05236DSC05236DSC05246DSC05259DSC05263DSC05264DSC05272DSC05268DSC05277DSC05292DSC05297DSC05299DSC05309DSC05216DSC05321DSC05323DSC05330