Żaki po Pablosport Cup 2016

23.03.2016

Żaki po Pablosport Cup 2016

W niedzielę 20 kwietnia nasze Żaki wystąpiły w rozgrywanym w Skotnikach turnieju Pablosport Cup 2016. Było to podsumowanie, ale niejako i sprawdzian, jak udało się przepracować naszym młodym zawodnikom, kończący się już okres zimowy. Mówiąc krótko, wypadło pozytywnie.

Zawody rozgrywane były na boisku ze sztuczną trawą przykrytym balonem pneumatycznym w Skotnikach, co samo w sobie było już pewną atrakcją, gdyż dla niektórych graczy, był to pierwszy kontakt z tego typu miejscem do gry. Warto podkreślić, że w turnieju przeznaczonym dla piłkarzy urodzonych w 2007 roku i młodszych mieliśmy ośmiu chłopców z 2008 rocznika i tylko dwóch z roku 2007, co sprawiało, że byliśmy drugim najmłodszym zespołem i różnica fizyczna była widoczna gołym okiem. Na szczęście warunki fizyczne to nie wszystko i nasza dziesiątka zaprezentowała wiele ciekawych akcji, mnóstwo zaangażowania, a co ważne dla trenerów, także wielki postęp w grze w porównaniu do wcześniejszych spotkań.
Zmagania rozpoczęliśmy od meczu z organizatorami rozgrywek – Krakowską Szkołą Piłki Nożnej 2008. Po wyrównanym spotkaniu i trafieniu Patryka Stekli, udało się wygrać 1:0. W spotkaniu przeciwko Puszczy Niepołomice, mimo trafień Kamila Jankowskiego i ponownie Patryka Stekli, musieliśmy uznać wyższość rywali, wynik spotkania 2:5. Potyczka z Wierzbowianką wyglądała jak biblijny pojedynek Dawida z Goliatem, gdyż zawodnicy rywali byli przynajmniej głowę, dwie, a niekiedy i trzy wyżsi od naszych graczy. Tym razem jednak mniejszemu nie udało się pokonać bardziej rosłego i po ambitnej walce przegraliśmy 0:2. Mecz z KSPN 2007, był z wyraźnym wskazaniem na gospodarzy, ale udało nam się pokazać, kilka imponujących akcji zespołowych, a ładną bramkę strzałem z dystansu zaliczył też Franciszek Wcisło. Wynik końcowy brzmiał jednak 1:5. Powetować sobie ostatnie mecze udało się w spotkaniu z Akademią Piłkarską z Wieliczki, kiedy to na dwa trafienia Jankowskiego i jedno Stekli, rywale odpowiedzieli tylko raz. W starciu z Wartą Zawiercie Patryk Stekla zdobył swoją czwartą bramkę w turnieju, ale rywale trafiali tyle samo razy w ciągu tego spotkania i wygrali 4:1. W ostatnim meczu dostaliśmy srogą lekcję od najlepszej ekipy zawodów – ekstraklasowej Cracovii. Mimo bagażu dwunastu bramek, turniej kończyliśmy w sympatycznych relacjach z Pasiakami, a porażka z renomowanym rywalem została przyjęta z szacunkiem i postanowiliśmy wyciągnąć po niej jak najwięcej nauki.
Ponieważ turnieje w najmłodszych kategoriach wiekowych, ze względów szkoleniowych, prowadzone są bez końcowej klasyfikacji, wszystkie drużyny zostały nagrodzone identycznymi pamiątkami, a w imieniu Radziszowianki, statuetkę i dyplom odebrał kapitan drużyny tego dnia – Karol Józefczyk. Wyróżniony przez organizatorów, jako najlepszy gracz naszego zespołu w rozgrywkach, został Franciszek Wcisło, który zapewne zaimponował obserwatorom swoim zaangażowaniem, kilkoma ciekawymi akcjami indywidualnymi i przede wszystkim piękną bramką. Prestiżową nagrodę zdobył też Kamil Jankowski, który okazał się najlepszym egzekutorem rzutów karnych, wyłonionym w konkursie przeprowadzonym w przerwie między meczami.
Indywidualne wyróżnienia, dwa cenne zwycięstwa, doświadczenie zebrane w starciach ze starszymi rywalami i dużo więcej pewności siebie, to plusy jakie zostają nam po turnieju Pablosport Cup 2016.

Barwy LKS-u dumnie reprezentowali: Brodłowicz Patryk, Jankowski Kamil, Józefczyk Karol, Łachman Bartosz, Stekla Patryk, Śladowski Konrad, Śladowski Łukasz, Wcisło Adrian, Wcisło Franciszek, Wdówka Tymon


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.