Żaki po Pablosport Cup 2016

23.03.2016

Żaki po Pablosport Cup 2016

W niedzielę 20 kwietnia nasze Żaki wystąpiły w rozgrywanym w Skotnikach turnieju Pablosport Cup 2016. Było to podsumowanie, ale niejako i sprawdzian, jak udało się przepracować naszym młodym zawodnikom, kończący się już okres zimowy. Mówiąc krótko, wypadło pozytywnie.

Zawody rozgrywane były na boisku ze sztuczną trawą przykrytym balonem pneumatycznym w Skotnikach, co samo w sobie było już pewną atrakcją, gdyż dla niektórych graczy, był to pierwszy kontakt z tego typu miejscem do gry. Warto podkreślić, że w turnieju przeznaczonym dla piłkarzy urodzonych w 2007 roku i młodszych mieliśmy ośmiu chłopców z 2008 rocznika i tylko dwóch z roku 2007, co sprawiało, że byliśmy drugim najmłodszym zespołem i różnica fizyczna była widoczna gołym okiem. Na szczęście warunki fizyczne to nie wszystko i nasza dziesiątka zaprezentowała wiele ciekawych akcji, mnóstwo zaangażowania, a co ważne dla trenerów, także wielki postęp w grze w porównaniu do wcześniejszych spotkań.
Zmagania rozpoczęliśmy od meczu z organizatorami rozgrywek – Krakowską Szkołą Piłki Nożnej 2008. Po wyrównanym spotkaniu i trafieniu Patryka Stekli, udało się wygrać 1:0. W spotkaniu przeciwko Puszczy Niepołomice, mimo trafień Kamila Jankowskiego i ponownie Patryka Stekli, musieliśmy uznać wyższość rywali, wynik spotkania 2:5. Potyczka z Wierzbowianką wyglądała jak biblijny pojedynek Dawida z Goliatem, gdyż zawodnicy rywali byli przynajmniej głowę, dwie, a niekiedy i trzy wyżsi od naszych graczy. Tym razem jednak mniejszemu nie udało się pokonać bardziej rosłego i po ambitnej walce przegraliśmy 0:2. Mecz z KSPN 2007, był z wyraźnym wskazaniem na gospodarzy, ale udało nam się pokazać, kilka imponujących akcji zespołowych, a ładną bramkę strzałem z dystansu zaliczył też Franciszek Wcisło. Wynik końcowy brzmiał jednak 1:5. Powetować sobie ostatnie mecze udało się w spotkaniu z Akademią Piłkarską z Wieliczki, kiedy to na dwa trafienia Jankowskiego i jedno Stekli, rywale odpowiedzieli tylko raz. W starciu z Wartą Zawiercie Patryk Stekla zdobył swoją czwartą bramkę w turnieju, ale rywale trafiali tyle samo razy w ciągu tego spotkania i wygrali 4:1. W ostatnim meczu dostaliśmy srogą lekcję od najlepszej ekipy zawodów – ekstraklasowej Cracovii. Mimo bagażu dwunastu bramek, turniej kończyliśmy w sympatycznych relacjach z Pasiakami, a porażka z renomowanym rywalem została przyjęta z szacunkiem i postanowiliśmy wyciągnąć po niej jak najwięcej nauki.
Ponieważ turnieje w najmłodszych kategoriach wiekowych, ze względów szkoleniowych, prowadzone są bez końcowej klasyfikacji, wszystkie drużyny zostały nagrodzone identycznymi pamiątkami, a w imieniu Radziszowianki, statuetkę i dyplom odebrał kapitan drużyny tego dnia – Karol Józefczyk. Wyróżniony przez organizatorów, jako najlepszy gracz naszego zespołu w rozgrywkach, został Franciszek Wcisło, który zapewne zaimponował obserwatorom swoim zaangażowaniem, kilkoma ciekawymi akcjami indywidualnymi i przede wszystkim piękną bramką. Prestiżową nagrodę zdobył też Kamil Jankowski, który okazał się najlepszym egzekutorem rzutów karnych, wyłonionym w konkursie przeprowadzonym w przerwie między meczami.
Indywidualne wyróżnienia, dwa cenne zwycięstwa, doświadczenie zebrane w starciach ze starszymi rywalami i dużo więcej pewności siebie, to plusy jakie zostają nam po turnieju Pablosport Cup 2016.

Barwy LKS-u dumnie reprezentowali: Brodłowicz Patryk, Jankowski Kamil, Józefczyk Karol, Łachman Bartosz, Stekla Patryk, Śladowski Konrad, Śladowski Łukasz, Wcisło Adrian, Wcisło Franciszek, Wdówka Tymon


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

REGULAMIN KLUBU

  • CERTYFIKAT PZPN
  • nabór
  • trenerzy

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.