Obóz, obóz i po obozie…

27.07.2016

Ostatni kawałek dnia w Barcicach spędziliśmy na porządkach i pakowaniu. Straty chyba nie będą wielkie, gdyż w pokojach nic nie pozostawało, a nie udało nam się znaleźć chyba tylko pary sandałów. Po godzinie 10:30 wsiedliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Radziszowa. Tam, już pozbywszy się tęsknoty za rodzicami, podsumowaliśmy konkursy jakie miały miejsce w trakcie wyjazdu.

Na pierwszy ogień poszli Turbokozacy. Ola Sikora wykręciła najlepszy wynik wśród dziewczynek, co jest dużą, ale pozytywną niespodzianką, gdyż jej staż treningowy ogranicza się tylko i wyłącznie do zajęć w Barcicach. Wśród żaków wygrał Kamil Jankowski, który uzbierał więcej punktów nawet niż orlicy. 102 oczka to jego imponujący dorobek. W najstarszej grupie tryumfował z kolei Maciek Paciorek. Poniżej linki do kilku filmików właśnie z konkursu na Turbokozaków:

https://youtu.be/DMnSBY3pzNQ (Nie kręć, że trafisz w wykonaniu Olafa „Prezesa”)

https://youtu.be/E1hMR6MYmLA (Zakręcony Patryk)

https://youtu.be/UI23yQV57NI (Metoda oburęczna Piotrka)

https://youtu.be/oBOM_9oxek4 (Mierzony strzał Maćka)

https://youtu.be/l7qK3D1B3cs (Grzesiek i jego atomowy strzał)

https://youtu.be/TiCwlQ_clAA https://youtu.be/6j2ZTglMrDk (Szczygiełek, czyli sztuka z pomylonym azymutem w dwóch aktach)

I turbokozacy żonglerki „Pacior” i „Jankes” https://youtu.be/l6W1Qlv_pPw https://youtu.be/eapA-98m5io

Wracając do ceremonii rozdania nagród, Czyściochami zostali Filip i Karol Jaskuła, którzy włożyli najwięcej starań w utrzymanie porządku i czystości w swoim pokoju podczas pobytu, czasami mieliśmy aż wrażenie, że za dużo. Największą zasobem wiadomości z zakresu sportu (i umiejętnością skupienia się w trakcie warsztatów) wykazał się Adrian Wcisło i to on zdobył najwięcej punktów w konkursie wiedzy. Jeśli chodzi o orlików, tam rywalizacja była bardziej zacięta. Ostatecznie ex equo wygrali Alexander Piwowarczyk i Karol Jaskuła. Najbardziej prestiżowe nagrody, dla zwycięskich drużyn w turnieju minifutbolu, zgarnęli zaś, wśród żaków Patryk Stekla, Krystian Sikora i Olaf Mrowiec (czyli zespół Brazylii), a wśród orlików Maciek Paciorek, Konrad Jurek i Grzesiek Sochan (drużyna występująca pod szyldem Hiszpanii). Każdy z uczestników obozu otrzymał też pamiątkowy dyplom, a będzie co wspominać. Oprócz 10 treningów, porannych rozruchów i warsztatów, mieliśmy też dużo atrakcji poza piłkarskich. Basen, place zabaw, park linowy, a zwłaszcza trampolina, spacer po murze (co prawda nie chińskim, ale można powiedzieć, ze malutką rozgrzewkę już mieliśmy i wycieczkę do Chin można planować), wspólne seanse filmowe i zabawy, no i ten niezapomniany chrzest. Udało się dotrwać do końca bez żadnych chorób, czy kontuzji, jedynie wirus tęsknoty spowodował uszczuplenie naszej grupy o jedną osobę, ale i tak w Barcicach stawiliśmy się silną grupą. Jak podczas każdego obozu, były chwile i te wypełnione przez świetną zabawę, i takie, w których musieliśmy utemperować emocje. Jak na pierwszy wspólny wyjazd jednak, grupa świetnie zaadoptowała się do nowych warunków, była zżyta i dobrze się dogadywała, dzięki czemu atmosfera była sprzyjająca wypoczynkowi, zabawie, ale też mogliśmy skupić się na doskonaleniu swoich umiejętności. Pogoda dopisała, obsługa Las Vegas przyjęła nas bardzo gościnnie… nie możemy się doczekać kolejnego obozu. Już proszę sobie rezerwować termin w pierwszej połowie lutego.

Uzupełniając jeszcze zaległości, zamieszczamy galerię zdjęć z wtorkowych wydarzeń na obozie i bonusową partię filmików. Dziękujemy za śledzenie naszych relacji i meldujemy wykonanie zadania.

https://youtu.be/mRJZ3SuItMc  (Komunikacja i współpraca na torze przeszkód. W rolach głównych „Prezes” i „Wróbelek”)

https://youtu.be/nKLH69FoPdM (Największy zjazd formy tego lata;-)

https://youtu.be/k69iY4oEIz8 (Jak dodać otuchy komuś, kto odkrywa w sobie lęk wysokości;-)

https://youtu.be/H8SCDwhxbfU (Tak blisko… Szymek na karuzeli)

W turbokozaku próbowali sił też trenerzy, ale wygląda na to, że uczniowie przerośli, ekhm… „mistrzów” https://youtu.be/Tu3nD79raBw https://youtu.be/7EPQCLIUY0

Poniżej galeria zdjęć …

IMG_1644

IMG_1645

IMG_1646

IMG_1650

IMG_1651

IMG_1652

IMG_1653

IMG_1654

IMG_1655

IMG_1658

IMG_1659

IMG_1662

IMG_1664

IMG_1665

IMG_1667

IMG_1668

IMG_1669

IMG_1670

IMG_1671

IMG_1672

IMG_1674

Turbokozak1

IMG_1709

IMG_1712 IMG_1713

IMG_1714

IMG_1717

IMG_1718

IMG_1719

IMG_1720

IMG_1721

IMG_1726

IMG_1733

IMG_1731

 


Komentarze

  1. Anna i Przemysław Stekla - 28.07.2016 at 20:40

    Bardzo dziękujemy Organizatorom i Trenerom za tak wspaniale przygotowany i przeprowadzony obóz. Sfera sportowa i wychowawcza na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za wykonane zadanie i meldujemy zapis Patryka
    na ferie.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • CERTYFIKAT PZPN
Skip to content

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.